29 липня 2000 року президент Леонід Кучма підписав Указ №832 "Про невідкладні заходи щодо стимулювання виродництва та розвитку ринка зерна в Україні".
Це спільний продукт Німецької консультативної групи з питань економічних реформ в Україні та ІЕД, метою якого є надання рекомендацій щодо економічної політики для українських політиків. Рекомендації розробляються на основі детального аналізу ситуації в Україні, сучасної економічної теорії та найкращих міжнародних прикладів. Роботи доступні для політиків та – через певний час – для громадськості.
Архіви:
29 липня 2000 року президент Леонід Кучма підписав Указ №832 "Про невідкладні заходи щодо стимулювання виродництва та розвитку ринка зерна в Україні".
Концепція загалом створює добру основу для майбутньої політики розвитку економічного простору в Україні. Я особливо вітаю те, що ця концепція охоплює широке коло проблем від конституційних та законодавчих питань, до конкретних механізмів поетапного здійснення відповідних заходів.
Нижче буде викладено нашу пропозицію щодо аграрної політики, яка за існуючих умов обмеженого бюджету забезпечить найкращі можливості для досягнення таких цілей як зростання в аграрному секторі та соціальний захист населення на селі.
Решение проблемы неплатежей, а также проблемы низкого уровня платежей денежными средствами в энергетическом секторе Правительство В. Ющенко сделало одной из своих центральных задач. При этом Правительство руководствуется пониманием того, что низкий уровень платежной дисциплины, платежи в неденежной форме и несоблюдение договорных обязательств являются основными причинами неэффективности и технической деградации сектора, а также существующих проблем со снабжением и того, что в результате неплатежей, за счет электроэнергетического сектора, косвенно субсидируются предприятия-должники.
В настоящее время на рассмотрении в Кабинете Министров находится проект Постановления о создании единой системы учета производства, снабжения, транспортировки, потребления электрической, тепловой энергии, природного газа, водоснабжения и водоотвода, а также соответственно о создании межведомственной комиссии по этому вопросу. Поводом для этого стала инициатива Харьковской областной государственной администрации, которая внедрила у себя в регионе подобную систему учета на базе «Мегабанка».
Результати останніх опитувань підтверджують, що оподаткування є величезною проблемою для підприємств, незалежно від їхніх розмірів. Запровадження в 1998 році різних систем оподаткування для малих та середніх підприємств сприяло послабленню цієї проблеми і виявилось досить прибутковим і з фіскальної точки зору.
Нынешняя денежно-кредитная политика та политика в отношении обменного курса национальной валюты Национального банка Украины (НБУ) складывается из трёх составных частей. Во-первых, он нетто покупает доллары США на валютном рынке, которые используются для обслуживания и погашения иностранных долгов украинского государства (чистые интервенции).
Продовольча допомога завжди була важливою формою допомоги, спрямованої на зменшення дефіциту продуктів харчування в країнах, що розвиваються.
У ринковій економіці рішення про використання обмежених ресурсів (в сільському господарстві поряд з працею та капіталом до таких ресурсів відноситься також земля) приймаються не державою, а приватними особами або підприємствами.
Заплановані урядом зниження ставок податків до низького рівня, порівняно із загальноприйнятим в світі, при одночасному розширенні бази оподаткування та адаптації деяких визначень і правил окремих податкових законів до західноєвропейських норм, здатні, на нашу думку, надати позитивних імпульсів для реального росту економіки.