Друк

Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Коментар експерта ІЕД Станіслава Юхименка про Державний реєстр санкцій

  25.04.2024

  До 231 випуску Індексу реформ потрапило 5 регуляцій. Найвище експерти оцінили створення Державного реєстру санкцій та правила продажу природного газу, отриманого державою за угодами про розподіл продукції.

  Станіслав Юхименко, науковий співробітник ІЕД, пояснив особливості функціонування Реєстру.

  «Державний реєстр санкцій запровадили з декількох причин.

  По-перше, вся інформація про санкції, які офіційно ввела Україна, тепер доступна в одному місці, що має спростити моніторинг підсанкційних осіб і компаній.

  По-друге, ухвалене регулювання унормувало юридичні підстави потрапляння під українські санкції та відповідно у Реєстр. До Державного реєстру санкцій будуть включати компанії, які потрапили під санкції за рішенням РНБО у відповідності до закону «Про санкції». До Реєстру потрапляють як російські компанії в Україні, так і російські «дочки» міжнародних компаній, які ведуть свою діяльність в Україні та росії.

  Державний реєстр санкцій замінює «Список міжнародних спонсорів війни», механізм потрапляння до якого не був унормований на рівні законодавства, а отже і перебування у ньому не мало юридичних наслідків. НАЗК вносило до нього всі компанії, які продовжують працювати на території росії і не оголосили про вихід із російського ринку або про план такого виходу. Це допомагало інформаційно тиснути на транснаціональні корпорації, які працювали в росії, завдаючи їм іміджевих збитків. Водночас це створювало проблеми для української дипломатії: багато рішень наших партнерів мали умовою виключення їх компаній із Списку (особливу роль тут відігравали угорський OTP Bank та австрійський Raiffeisen Bank). Із зменшенням тиску на міжнародні компанії в росії після закриття Списку спонсорів війни деякі компанії навіть почали розширювати свій штат в рф: так вже з’явилась новина, що російська дочка Raiffeisen шукає близько тисячі нових працівників.

  Із закриттям «Списку міжнародних спонсорів війни» Державний реєстр санкцій має стати джерелом інформації про всі офіційно затверджені Україною санкції. Однак він не міститиме перелік всіх міжнародних компаній, що працюють в росії. Хочеться сподіватись, що це сприятиме активізації української санкційної політики».

  Матеріал Вокс України читайте за посиланням

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua