Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

  • Санкції проти рф: східний фронт

    11.04.2024

    У квітні Японія розширила перелік товарів, які заборонено експортувати до росії. Серед них – товари, потенційно придатні до військового використання… Детальніше – у коментарі нашого експерта Станіслава Юхименка

    З початку повномасштабної агресії росії Японія послідовно підтримує Україну та обмежує торгівельно-економічні зв'язки з країною-агресором. З одного боку японські компанії все ще беруть участь у видобутку нафти на Сахаліні, а з іншого обсяги двосторонньої торгівлі між росією та Японією суттєво скоротились.

    За даними МВФ, імпорт з росії до Японії скоротився з майже 14 млрд дол США у 2021 році до 7,5 млрд дол США у 2023 році. Що стосується японського експорту в росію, то він скоротився з 7,8 млрд дол США у 2021 до 2,8 млрд дол США у 2023.

    5 квітня Уряд Японії оголосив про додаткові 164 категорій товарів, які заборонено експортувати до росії. Серед них моторні мастила, літій-іонні акумулятори, газові труби, нітроцелюлозна продукція та деревообробне обладнання. Японія також заборонила експорт оптичного обладнання, фотообладнання, та приладів, які допомагають визначити відстань від камери до об’єкта зйомки. І хоча це обладнання офіційно не вважається товарами військового призначення, але воно могло застосовуватися для виробництва оптики частини російських дронів. Це обмеження набере чинності з 17 квітня, а з 10 травня почне діяти заборона на імпорт алмазів з росії, яку узгодили країнами G7 у грудні минулого року.

    У цілому, з початку широкомасштабного вторгнення рф Японія запровадила досить широкий спектр санкцій проти росії. Вони включають заборону на експорт до росії товарів військового призначення; торгівлі із компаніями, які так чи інакше сприяють військовій агресії; постачання до рф певних видів електроніки та обладнання для хімічної, нафтогазової, металургійної промисловості. Японія також дотримується заборони на імпорт російської нафти понад встановлену G7 цінову стелю у 60 дол США за барель та на експорт або імпорт товарів з окупованих росією територій. Більш детально ознайомитись з попередніми санкційними пакетами Японії можна за посиланням.

     

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua