Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • ЄС готується ввести захисні тарифи на російське збіжжя

  25.03.2024

  Мова йде про запровадження спеціальних підвищених тарифів на імпорт зернових та олійних культур та похідних з них продуктів з росії та білорусі (Джерело).

  Чому виникла така ідея?

  Тригером стали матеріали українських журналістів про те, що  Польща імпортує харчові продукти з країни-агресора в той час, коли польські фермери заблокували всі автомобільні (а часом і залізничні) пункти пропуску, вимагаючи зупинити імпорт зернових з України.

  Зараз українська сторона веде активні перемовини із Польщею щодо умов торгівлі, які були б прийнятними для обох країн.  (Джерело).

  Водночас українську сторону обурює ситуація, коли Польща імпортувала деякі види продукції з росії, імпорт яких з України поляки хочуть обмежити.

  В результаті непростих багатосторонніх переговорів Єврокомісія висунула пропозицію щодо підвищення мит на російську та білоруську агропродукцію, що зробить її експорт до країн Євросоюзу невигідним.

  За даними Єврокомісії, минулого року ЄС імпортував з росії близько 4.2 млн тонн зернових, олійних культур і продуктів переробки, вартість яких становила 1.32 млрд євро. Імпорт з Білорусі названих  продуктів становив близько 610 тис. тонн  або 246 млн євро (Джерело).

  Водночас підвищені мита не торкатимуться агропродукції росії та Білорусі, яка переміщуватиметься транзитом через ЄС в треті країни. На думку Єврокомісії, такий крок не вплине на світову продовольчу безпеку, адже росія експортує досить значні обсяги зернових через європейські порти.

  ІЕД вітає цю ініціативу, хоча, на жаль, ЄС прийшов до неї тільки після 2 років виснажливої війни та гучних скандалів на кордоні. І навряд чи обмеження експорту до ЄС сильно вплинуть на російський експорт зернових, оскільки країна може продовжити постачати на інші ринки. Однак такий крок може дещо зменшити політичну напругу всередині ЄС і полегшить переговори щодо подальшого доступу українського експорту на європейський ринок.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua