Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Рішення Європейської комісії

  09.11.2023

  Коментар Вероніки Мовчан, директорки з наукової роботи ІЕД

  8 листопада Європейська комісія оприлюднила довгоочікуваний звіт щодо виконання Україною семи рекомендацій, зафіксованих у червні 2022 року як передумова для початку переговорного процесу.

   

  Позиція Єврокомісії щодо прогресу України є необхідною передумовою подальшого руху, й дуже важливо, що ми маємо позитивні новини. Європейська комісія рекомендувала розпочати переговори з Україною.  Політичне рішення щодо початку переговорів має бути прийнято у грудні на саміті ЄС.

   

  Однак рішення про початок переговорів - це лише один, хоча й дуже важливий, крок у переговорному процесі. Наступний крок - це затвердження так званої переговорної рамки, для чого Україні треба буде виконати ще кілька завдань, які вкладаються в тематику попередніх рекомендацій. Наразі очікується, що ці додаткові завдання будуть зроблені до березня 2024 року.

   

  Водночас звіт Європейської комісії містить не лише оцінку семи рекомендацій, але й оцінку прогресу України у підготовці до членства. У лютому 2023 року Єврокомісія опублікувала початкову оцінку стану готовності країни до членства на основі інформації, яку Україна надала в опитувальниках. Зараз була опублікована перша оцінка прогресу. Аналогічні звіти сьогодні були опубліковані й для решти країн-кандидатів. 

   

  Й ще одна позитивна новина, що Україна продемонструвала певний прогрес. Покращення оцінки готовності України до членства відбулось у п’яти розділах з 33, щодо яких проводилась оцінка. Це вільний рух капіталу, захист прав інтелектуальної власності, цифрова трансформація, рибальство та довкілля.  

   

  Добре, що Україна у жодному розділі не погіршила свою позицію, у семи розділах був зафіксований добрий прогрес, зокрема й у розділі, який стосується судової реформи. Й лише у двох з 33 не було зафіксовано жодного поступу (це вільний рух людей та економічна і монетарна політика). 

  Джерело: https://t.me/ukreconomic/2682

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua