Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Волонтерський мистецький десант “ВІДСІЧ”

  16.03.2023

  ГрантистГромадська організація “Волонтерський штаб Житомира”     

  Регіон реалізації проєкту: Житомирська область (Житомирська, Бердичівська, Звягельська, Тетерівська громади) – пілотний проєкт, можливе подальше наступне масштабування проєкту на інші регіони. 

  Статус проєктузавершений 

  Термін реалізації: 14.03.2023-13.06.2023  

  Мета: Меморіалізувати відчуття і спогади дітей-свідків подій війни через літературну і театральну творчість, інтегрувати травматичну пам’ять війни через мистецтво в життя громад, запобігти трансгенераційній передачі травми наступним поколінням, збагатити культурну спадщину в авторстві дітей і молоді, розвивати патріотичне виховання.

  Додаткова інформація:  

  Літературно-театральний перформанс Волонтерський мистецький десант “ВІДСІЧ” у виконанні дітей та молоді (в т.ч. з числа ВПО), які презентують дитячі твори, написані під час війни  – це спосіб творчого самовираження, проживання травми війни через творчість, інтеграції ВПО в життя громад, патріотичного виховання дітей і молоді, які творять і слухають. Перформанси побудовані на принципі “рівний – рівному” (актори та глядачі), колективної психотерапії через мистецтво і творчу самореалізацію. 

  Результати проєкту:

  За період реалізації проєкту станом на 30 квітня 2023 року було відібрановірші, написані дітьми під впливом прожитих подій війни, на основі цих віршів розроблено сценарійперформансу «Відсіч».

  Режисерами проєкту стали Заслужені артисти України Петро Авраменко та Олена Заведія. 

  Для участі у виставі було відібрано по 25 дітей в м.м. Бердичів та Звягелі, 18 читців – у м. Житомир, 32 читця – у селищі Висока піч. Загальна кількість дітей-читців – 100 осіб.  

  За підтримки кафедри психології та соціального забезпечення Державного університету «Житомирська політехніка» було проведено тренінги на тему «Психологічна самодопомога. Практичні вправи» для дітей-учасників вистави під час підготовчого процесу в м.м. Бердичів, Звягель, Житомир, Баранівка та с. Висока піч. Супроводжуючий психологпроєкту – старший викладач Державного університету «Житомирська політехніка» та практикуючий психолог Наталія Харитонова. Крім того, були проведені підсумкові зустрічі психолога з дітьми після вистави в кожній громаді.

  За період реалізації проєкту було надруковано та розповсюджено в громада 120 афіш заходу (формату А3 та А2) в громадських місцях (торгівельні центри, пішохідні зони, школи, бібліотеки, будівлі місцевих органів самоврядування  та інші громадські місця). З метою залучення глядачів на вистави також біла здійснена промоція вистав в громадах з залученням цифрових медіа (сторінки  соцмереж, сайти) 

  На запрошення ГО «Волонтерський штаб Житомира» телеканал 1+1 здійснив зйомку та розмістив сюжет про виставу «Відсіч».  

  Було розроблено та виготовленобрендованікепки та рюкзаки з логотипом Волонтерського мистецького десанту “ВІДСІЧ”для учасників заходу. Діти-читці в кожній громаді отримали по брендованому рюкзаку, а танцювальні та вокальні колективи в громадах отримали по 25 кепок. 

  Іменні Подяки за участь у виставі «Відсіч» отримали діти-читці в кожній громаді, а також Подяки отримали колективи-учасники вистав та представники місцевих органів самоврядування, які сприяли проведенню Волонтерського мистецького десанту «Відсіч». 

  По завершенню вистав в чотирьох громадах для учасників проєкту «Волонтерський мистецький десант «Відсіч» було організовано загальний збір в м. Житомирі. 

  Програма збору передбачала: 

  • екскурсія в Житомирському обласному краєзнавчому музеї 

  • обід в Житомирській політехніці 

  • екскурсія в Музеї науки Житомирської політехніки 

  • психологічний тренінг на тему «Психологічна самодопомога. Практичні вправи», а також сесія «Питання – відповіді-враження» дітей-учасників проєкту. 

  • мотиваційна зустріч із режисерською групою (Петром Авраменком та Оленою Заведією). 

  Отже,

  Залучено 100 дітей-читців у віці 7-18 років, що проживають в містах Бердичів, Звягель, Житомир, Баранівка та с. Висока піч Житомирської області, з них 24 хлопчика та 76 дівчат. 

  Проведено 8 тренінгів психологічної допомоги із залученням 50 дітей-читців. 

  100 дітей з чотирьох громад ознайомились та опанували навички психологічної самодопомоги. Отримано 10 позитивних відгуків про покращення емоційного стану дітей завдяки участі у проєкті «Відсіч». 

  Залучено 1270 глядачів, з них 920 жінок та 350 чоловіків. 

  Виготовленно та розміщено відеоролики про здійснення проєкту в м. Звягелі та в м. Житомирі.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua