Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Синергія волонтерів Херсонщини

  16.03.2023

  ГрантистГромадська організація «СПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ «АЛЬТЕРНАТИВА»

  Регіон реалізації проєкту: Проєкт реалізовуватиметься у правобережній деокупованій частині Херсонської області, включаючи місто Херсон. 

  Статус проєктудіючий  

  Термін реалізації: 01.03.2023-31.07.2023  

  Мета: Об’єднати розрізнені волонтерські рухи Херсонщини і за рахунок цього зробити гуманітарну підтримку деокупованого правобережжя Херсонщини більш планомірним з урахуванням потреб та запитів місцевого населення. Провести інформаційну кампанію – розповісти як деокупована Херсонщина пережила зиму та весну 2023 – задля збільшення обсягів гуманітарної підтримки від інших регіонів України та з-за кордону.

  Додаткова інформація:  

  Цільова аудиторія проєктужителі вказаного регіону, малозабезпечені та багатодітні сім’ї, сім’ї з немовлятами, люди з інвалідністю, пенсіонери, ВПО. В обласному центрі, приміром, з 350 тисяч жителів на сьогодні залишилося 80-100 тисяч. Населення по селах правобережжя скоротилося приблизно вдвічі, але це все одно близько 120 тисяч людей. 

  Забезпечуємо людей базовим набором продуктів харчування – борошно, цукор, олія, рис, макарони, різноманітні крупи, консерви, хліб. Дитяче харчування – молочні суміші, каші, фруктові та овочеві пюре. Засоби гігієни – мило, пральний порошок, зубні пасти та щітки, шампунь, гель для душу, відбілювачі, серветки, туалетний папір, жіноча гігієна, дитячи та дорослі памперси, пелюшки тощо. 

  Отже, за час реалізації проєкту передбачено:

  1. Активно займалися не лише формуванням та доставкою продуктових наборів. Успішно реалізували акцію «Теплі ковдри» - зібрано та доставлено херсонцям більше 2000 теплих ковдр та пледів. На постійній основі збираємо та доставляємо в села та по Херсону засоби гігієни, які надходять з різних куточків України, Швеції та Німеччини. У рамках акції «Читаймо українською!» отримали й продовжуємо роздавати книжки українською мовою та настільні пізнавально-розважальні ігри.

  2. Запити херсонців та представників деокупованих громад вплинули й на кінцеву мету проєкту. Завдяки реалізації акції «Читаймо українською!» у нашого проєкту з’явилася й культурна складова – ми співпрацюємо з міськими та шкільними бібліотеками, доставляємо дитячі українські книжки багатодітним сім'ям, сім'ям з дітьми, сім'ям, які виховують особливих дітей.

  3. Налагодили зв'язок із громадськими організаціями та волонтерськими рухами Іспанії, Німеччини, Швеції. Доставка допомоги з цих країн в Херсон стала можлива тільки після деокупації обласного центру.

   Щоденна робота волонтерської команди херсонських журналістів відображена у щомісячних звітах та найкраще усього проілюстрована в публікаціях ЗМІ про нашу діяльність та у щоденних постах у соцмережах. За п’ять місяців реалізації проєкту (з 01 березня по 15 травня 2023 р.) зроблено 171 пост.

   З 1 березня почали реалізовувати нашу нову ініціативу "Теплі ковдри" - забезпечення херсонців та жителів області теплими ковдрами.
   З 13 березня реалізуємо ініціативу "Херсон плюс Іспанія" - велика допомога нашому місту від асоціації Zuera Solidario María Pilar Comín Pueyo із містечка Суера провінції Сарагоса.

   З 22 березня почали реалізовувати ініціативу "Веловолонтери Херсона" задля більш оперативної роботи по адресній доставці по Херсону.
   З 4 квітня реалізуємо разом ініціативу "Читаймо українською!" - доставляємо адресно по Херсону та передмістю українські книжки та розвиваючі ігри для дітей. Допомагаємо бібліотекам.

   З 10 квітня реалізуємо ініціативу "Чистий Херсон" - отримали 400 наборів дитячої та сімейної гігієни і ще протягом місяця кілька великих партій гігієни в разнобій.
   З 10 квітня реалізуємо акцію "Пасхальний десант на Херсонщину" - отримали та доставили дітям великодні пасочки та смаколики.

   З 27 квітня реалізуємо акцію "Херсон плюс Швеція" - допомога продуктами харчування та засобами гігієни для херсонців.
   З 3 травня реалізуємо акцію «Херсон плюс Німеччина» - допомога продуктами харчування, засобами гігієни для херсонців, а також дитячі іграшки та пледи.

   З 7 травня реалізуємо акцію «Піклуємося про немовлят» - молочні суміші, дитяча гігієна та засоби догляду за немовлятами для молодих матусь та новонароджених у Херсоні та області.

   За час реалізації проєкту:
   У березні відвантажили 18 тон продуктових наборів на 12 сіл із п'яти громад Херсонщини. 1800 продуктових наборів доставлено до 1800 українських сімей, загалом більше 5500 осіб (остаточна цифра ще підраховується).
   12 березня – Забалка Херсонська ТГ
   13 березня – Комишани Херсонська ТГ
   14 березня – Ромашкове Білозерська ТГ
   15 березня – Федорівка Дар’ївска ТГ
   21 березня – Софіївка Станіславська ТГ
   22 березня – Крутий Яр Чорнобаївська ТГ
   23 березня – Антонівка Херсонська ТГ
   24 березня – Білозерка Білозерська ТГ
   25 березня – Кізомис Білозерська ТГ
   27 березня – Велетенське Білозерська ТГ
   29 березня – Чорнобаївка Чорнобаївска ТГ
   31 березня – Олександрівка Станіславська ТГ.
   У квітні здійснили поїздки:

   -  Комишани, Крутий Яр, Федорівка, Білозерка - доставка теплих ковдр.

   -  Комишани та Білозерка - доставка продуктових наборів, засобів гігієни.

   -  Селище Текстильників - доставка книг та розважальних ігор.

   У травні здійснили поїздки:

   -  Зеленівка, Забалка - продукти харчування та засоби гігієни

   -  Федорівка, Зеленівка, Білозерка, Комишани - молочні суміші, засоби гігієни, продуктові

   набори

   - Архангельське (152 км від Херсона) - доставка теплих ковдр та пледів, засобів гігієни

   Окремо хочеться описати роботу у червні – це був самий напружений місяць. 6 червня - підрив окупантами Каховської ГЕС - знову перевернув життя Херсона з ніг на голову. І якщо перший 

   тиждень червня ми займалися звичними справами - адресною допомогою херсонцям, після 6 червня усі наші зусилля були спрямовані саме на допомогу людям, які постраждали від затоплення, прийом, розподіл та доставку гуманітарної допомоги, яка надходила в Херсон з усіх куточків України та світу. Після 6 червня працювали без жодного вихідного, щодня з ранку до ночі.

   1 червня – адресна доставка по Херсону, допомога дітям у рамках акції «Херсон + Швеція» та допомозі з Харкова та Дніпра, поїздка в Комишани з подарунками для дітей.
   2 червня – отримали допомогу в рамках акції «Херсон + Львів» від ГО "Імпульс" (м. Сколе, Львівщина).

   3 червня – адресна доставка по Херсон, допомога з Харкова.
   6 червня – адресна доставка по Херсону.
   7 червня – закуповували питну воду, засоби гігієни, допомога першим евакуйованим.
   8 червня – велика допомога Забалці.
   9 червня – допомога евакуйованим та затопленим районам в Херсоні.
   10 червня – допомога від Рівного, 20-тонник відправили в Білозерку, частину завезли в Комишани, 3 буси – по громадах в Херсоні.
   11 червня – допомогали евакуйованим та затопленим районам Херсона.
   12 червня – адресна допомога жителям Шуменського мікрорайону Херсона, які постраждали від затоплення. Доставили допомогу жителям Забалки.
   13 червня – знову з допомогою на Забалці, закупали питну воду та гігієну.
   14 червня – отримали допомогу з Румунії, адресна доставка по Херсону, відвезли допомогу Комишанам.
   15 червня – отримали порошки для знезараження води, допомога по Херсону постраждалим від затоплення.
   16 червня – отримали допомогу зі Львова в рамках акції «Херсон + Львів» віл ГО «Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг «Меридіан», отримали допомогу від Сумської єпархії УПЦ, яку одразу розвезли жителям Шуменського мікрорайону, отримали допомогу від волонтерів зі Штутгарта.
   17 червня – адресна допомога евакуйованим з лівого берега та мікрорайону «Корабел», доставили 20 тон питної води до Приозерного завдяки співпраці з ГО «Десяте квітня» з Одеси. 18 червня – закупили й доставили постраждалим засоби гігієни та ліхтарі – допомога від Німецько-українського товариства Фрайбурга.
   19 червня – розвозили допомогу з Рівного жителям Білозерки, в Херсоні продовжували роздавати допомогу з Фрайбурга.
   20 червня – адресна доставка по Херсону.
   21 червня – отримали допомогу зі Штутгарта, Києва (район Биківня), Нововолинська – БФ «Новопоміч», одразу відвезли в лікарні Херсона та до Комишан й Садового.
   22 червня – адресна допомога по Херсону того, що отримали з Фрайбурга та Сум.
   23 червня – отримали допомогу із Закарпаття – три буса. Один розвантажили на Шуменському, другий на Таврійському, третій – в Центрі Херсона.
   24 червня – адресна доставка по Херсону, дорозвозили те, що приїхало з Закарпаття.
   25 червня – допомогу з Києва привезли на Забалку.
   26 червня – отримали допомогу зі Львова від ГО «Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг «Меридіан», розвезли по ОСББ на Шуменському.
   27 червня – отримали допомогу зі Швеції від ГО Caps and Candles for Ukraine та з німецького міста Брауншвейг від товариства "Свободу Україні - Брауншвейг". Довезли допомогу до Садового.
   28 червня – шведську допомогу відвезли до жителів села Музиківка, до Музиківської амбулаторії завезли медичні засоби та гігієну.
   29 червня – отримали 1,5 тони дезенфекторів та антисептиків від ГО «Ротарі Клуб Харків «Нью Левел», частину одразу відвезли на Забалку.
   30 червня – отримали 7 тон допомоги від ГО «Сила Ужгорода», одразу развозили Шуменський, Забалка, дві ходки до Садового.

   У липні більшість роботи волонтерської команди також була спрямована на подалання наслідків екологічної катастрофи, яку спричинив підрив окупантами Каховської ГЕС.

   Продовжували реалізацію акцій "Херсон плюс Ужгород", "Херсон плюс Львів", "Херсон плюс Закарпаття", "Херсон плюс Швеція".

   За п’ять місяців здійснили 86 акцій з адресної доставки продуктових наборів, теплих ковдр, пледів, гігієни, дитячого харчування, ліків по Херсону та передмістю. Доставлено 8600 наборів.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua