Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Надання комплексної соціально-психологічної та правової підтримки жінкам-ВПО з дітьми на території сільських громад Запорізької області 

  27.02.2022

  Регіон реалізації проєктуЗапорізька область 

  Статус проєкту: завершений.  

  Термін реалізації:18.07-15.11.2022 

  Мета: Надати найнеобхіднішу підтримку (психологічну, юридичну, соціальну, гуманітарну) жінкам-ВПО вразливих категорій населення, які постраждали внаслідок війни з Росією. Адаптувати жінок-ВПО вразливих категорій населення до нових умов проживання в сільських громадах Запорізької області задля збереження стійкості громади та соціальної структури, і запобігання конфліктів. 

  Додаткова інформація. У Запорізькій області на сьогодні лише 12 громад з 67 не зазнали значного впливу військових дій Росії. 55 громад перебувають у тимчасовій окупації або є територіями з активними бойовими діями. Багато людей змушені були переїхати до більш безпечних місць. Ті, хто мав менше фінансових можливостей і евакуювався великими родинами, зупинилися в сільських громадах, де значно менше соціально-психологічної та юридичної підтримки. Саме ця підтримка визначена основною під час проведених БО «БФ «Імпульс.ЮА» фокус-груп серед жінок-ВПО. Найгостріше ці проблеми торкнулися вразливих категорій населення, які втратили й ті можливості, які були до війни.  

  Зважаючи на звернення від жінок-ВПО, результати фокус-груп, фахові спостереження, різкі зміни у житті та пережиті страхи за безпеку дітей, саме жінки і діти ВПО потребують психологічної допомоги.  

  Окрім того, як показала попередня робота та проведені фокус-групи, на сьогодні у жінок-ВПО виникає багато питань про оформлення виплат, відновлення документів, оформлення статусу ВПО дітей тощо.Благодійний фонд «Імпульс.ЮА» вже має успішний досвід надання соціально-психологічної допомоги жінкам-ВПО з дітьми, які перебувають на території міста Запоріжжя. Цей досвід може бути успішно використаний для надання подібної, але більш розширеної допомоги для жінок-ВПО з дітьми, які перебувають у територіальних громадах Запорізької області.  

  Ефективність проєкту полягає у комплексному підході надання підтримки жінкам-ВПО з дітьми, який включатиме соціально-психологічну та правову допомогу як самим жінкам, так і дітям, якими вони опікуються. В той же час, в межах проєкту надаватиметься пріоритет психологічній допомозі жінкам із дітьми вразливих категорій у подоланні наслідків стресу внаслідок бойових дій.  

  Окрім того, подібна робота наразі з вузькими цільовими аудиторіями в сільських громадах Запорізької області системно ніким не проводиться.  

  Цільовою аудиторією проєкту будуть жінки-ВПО, які проживають у чотирьох територіальних громадах Запорізької області: Павлівській, Михайлівській, Петро-Михайлівській та Михайло-Лукашівській. Ці жінки з вразливих категорій населення (окрім статусу ВПО):  

  - жінки з інвалідністю,  

  - жінки, що виховують дітей з інвалідністю,  

  - жінки, які виховують трьох та більше дітей,  

  - жінки з категорії малозабезпечених.  

  Загалом планується охопити активностямипроєкту 180 жінок-ВПО, які перебувають у перелічених територіальних громадах Запорізької області. 

  Результати проєкту: 

  • провели 12 заходів з психологічної, юридичної та соціальноїдопомоги, у яких взяло участь 176 ВПО 

  • надали 48 психологічних та юридичнихконсультацій 

  • створили 25 публікацій, щостосувалисяпроєткноїдіяльності, та поширитиїх на власнихінформаційних ресурсах та ресурсах партнерів 

  • організували 4 зустрічі з керівництвомтериторіальних громад та представникамимісцевихсільських рад.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua