Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Третина витрат держбюджету України йде на погашення держборгу, — Бураковський

  01.11.2021

  ри погашенні державних боргів України потрібно максимально знизити навантаження на економіку та на платників податків. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

  "Держборг дійсно досить великий. І суми на його погашення — це практично перша за величиною стаття витрат у держбюджеті. Приблизно третина наших витрат — це виплати за державним боргом. За внутрішнім і зовнішнім", — зазначив він.

  Використовуються два основних джерела для погашення цих боргів.

  "Традиційно передусім це погашення боргів коштом бюджетних надходжень. Тобто фактично йдеться про те, що частина наших податків йтиме на погашення боргу. Другий варіант — ми сподіваємося отримати гроші від Міжнародного валютного фонду, і вони також будуть частково використовуватися для погашення зовнішнього боргу. На сьогодні вже є гроші, які прийшли до нас від Європейського Союзу. Йдеться приблизно про 600 млн євро, і частина, напевно, все-таки буде використана теж на погашення боргу", — прокоментував Бураковський.

  Крім того, в цьому році від МВФ Україна також отримала 2,7 млрд євро, які частково можна пустити на погашення боргів у наступному році.

  "Але дійсно проблема є. Управління боргом — це одна з найскладніших проблем у державних фінансах. І зрозуміло, що в довгостроковому плані запозичення доведеться продовжувати. Але боргове навантаження на українську економіку й на українських платників податків потрібно знижувати", — резюмував Бураковський.

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua