Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Ігор Бураковський: Необхідні кроки України після оприлюднення спільної українсько-американської заяви

  28.09.2021

  Під час зустрічі між президентом США Джо Байденом та президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася на початку вересня у Вашингтоні, було зроблено спільну заяву щодо підтримання Києва Вашингтоном. Заява включає широкий комплекс питань, над якими Україна має працювати.

  Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський, говорячи про подальші необхідні кроки України після оприлюднення спільно-українсько-американської заяви, окреслив окреслив три основні напрями:

  1. Розвиток інституційної спроможності українського уряду.

  «Українські міжнародні партнери надають Україні великі кошти, але Київ просто не може ними скористатися. Тож у цьому випадку ми маємо розвивати інституційний потенціал, і цей потенціал стосується не лише питань боротьби з корупцією та державного управління, а є набагато складніших аспектів.

  2. Розвиток сфер державно-приватного партнерства.

  Бураковський впевнений, що без них реалізувати інфраструктурні проєкти в Україні проблематично, як і говорити про ефективну роботу військово-промислового комплексу.

  3. Торговий режим.

  «Нещодавно Україна користувалася системою пільгового торговельного режиму. Хоча зараз, наскільки я розумію, американський уряд намагається цей формат відновити».

  Серед інших питань співпраці Бураковський згадував про боротьбу з наслідками Чорнобильської ядерної катастрофи, розвиток зеленої енергетики та роботу над демонополізацією економіки.

  «Економіка в Україні сильно монополізована. І в цьому конкретному випадку закон про деолігархізацію України, з моєї точки зору, є більше політичною заявою. Ми маємо зробити більш політично незалежним Антимонопольний комітет».

  Експерт також закликає Київ та його міжнародних партнерів звернути увагу на розвиток регіонального рівня для досягнення економічного зростання України загалом.

  Джерело: Реанімаційний Пакет Реформ

   

   

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua