Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Ігор Бураковський про 5 видів збитків від російської анексії Криму та агресії на Донбасі

  30.08.2021

  Коли ми відзначаємо 30 років незалежності, то не можемо забувати й про те, що Україна перебуває у стані збройного конфлікту (гібридної війни), який завдає як людських, політичних, так і економічних втрат. У ефірі «Перший Діловий» голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський розповів, скільки Україна вже втратила від російської анексії Криму та окупації Донбасу.

  Фактично ми говоримо про п’ять видів збитків.

  Перший — прямі збитки. Це те, що ми втратили частину економічного потенціалу. Мова іде про підприємства, майно, у тому числі державне, яке там залишалося, прямі витрати, які ведуть до зменшення ВВП. Хочу нагадати, що з 2014 року ВВП у нас розраховується без непідконтрольних центральній владі територій.  

  Друга група втрат — фінансові. Звідти не надходять фінансові або платежі пенсійного фонду. 

  Третя група — торговельні втрати. Свого часу ми спиралися на цей регіон в плані зовнішньої торгівлі. Вони постачали багато сталі, хімічної продукції, яка йшла на зовнішній ринок. Але на сьогодні зрозуміло, якщо вона і постачається, то за тими схемами, які є абсолютно неприйнятними для України. З Іншого боку, істонує проблема, що ми є учасниками санкційного режиму. І зрозуміло, що санкції, які ми запровадили проти Росії — це також наші трати, пов’язані безпосередньо з війною. Ну і плюс, як ми знаємо, у нас є торговельна блокада і ми фактично не ведемо економічних зв’язків з цією територією. 

  Також важливо згадати про політичні втрати, пов’язані з тим, що нам важко сказати, як розвиватимуться наші стосунки з цією територією. До цього я б також відніс і нові корупційні схеми, які на сьогодні працюють, у тому числі й на кордоні з окупованими територіями. Сюди б я також зарахував проблеми, пов’язані з певними видами контрабандної діяльності, які також існують. 

  Останній вид втрати — це втрати, пов’язані із тим, що несе бізнес. Бізнесу треба було переорієнтуватися, шукати нові ринки збуту і якимось чином працювати в рамках тих обмежень, які є на сьогодні. 

  У підсумку мова йде про дуже серйозні речі. Втрати від російської анексії Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей коливаються у районі 100 мільярдів доларів. 

  Автори:  Ігор Бураковський
  Сфери досліджень:  Політика
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua