Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Ігор Бураковський про економічні наслідки гібридної війни

  30.08.2021

  Коли ми відзначаємо 30-ти річчя незалежності, то не можемо забувати й про те, що Україна перебуває фактично у стані збройного конфлікту (гібридної війни), який завдає як людських, політичних, так і економічних втрат. У ефірі Перший Діловий Телеканал голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський розповів, скільки Україна вже втратила від російської анексії Криму та окупації Донбасу. 

  Коли ми відзначаємо 30-тиріччся незалежності України за святковими реляціями не можемо забувати й про те, що Україна перебуває фактично у стані збройного конфлікту(гібридної війни), яка завдає як людських, політичних, так і економічних втрат. 

  Фактично ми говоримо про п’ять видів збитків.

  Перший — прямі збитки. Це те, що ми втратили частину економічного потенціалу. Мова іде про підприємства, майно, у тому числі державне, яке там залишалося,  прямі витрати, які ведуть до зменшення ВВП. Хочу нагадати, що з 2014 року ВВП у нас розраховується без непідконтрольних центральній владі територій.  

  Друга група втрат — фінансові. Звідти не надходять фінансові або платежі пенсійного фонду. 

  Третя група втрат — торговельні. Свого часу ми спиралися на цей регіон в плані зовнішньої торгівлі. Вони постачали багато сталі, хімічної продукції, яка йшла на зовнішній ринок. Але на сьогодні зрозуміло, якщо вона і постачається, то за тими схемами, які є абсолютно неприйнятними для України. З Іншого боку є проблема, що ми є учасниками санкційного режиму. І зрозуміло, що санкції, які ми запровадили проти Росії — це також наші трати, які пов’язані безпосередньо з війною. Ну і плюс, як ми знаємо у нас є торговельна блокада і ми фактично  не ведемо економічних зв’язків з цією територією. 

  Також важливо згадати про політичні втрати, пов’язані з тим, що нам важко сказати, як розвиватимуться наші стосунки з цією територією. До цього я б також відніс і нові корупційні схеми, які на сьогодні працюють, у тому числі й кордони з окупованими територіями. Сюди б я також відніс проблеми, пов’язані з певними видами контрабандної діяльності, які також існують. 

  Останній вид втрати — це втрати, пов’язані із тим, що несе бізнес. Бізнесу треба було переорієнтуватися, йому треба було шукати нові ринки збуту і якимось чином працювати в рамках тих обмежень, які є на сьогодні. 

  У підсумку мова йде про дуже серйозні речі. Втрати від російської анексії Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей коливаються у районі 100 мільярдів доларів. 

  Автори:  Ігор Бураковський
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua