Друк

Коментарі експертів

 • Вероніка Мовчан: які наслідки для України матиме обмеження торгівлі з Білоруссю

  28.05.2021

  Варто зазначити, що Білорусь не є найбільшим торговим партнером України. За минулий рік частка Білорусі в нашому експорті становила лише 3%. При цьому український експорт достатньо диверсифікований. Ми продаємо багато: від чорних металів і залізничних локомотивів до відходів харчової промисловості.

  Директорка з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан розповідає, що найбільша позиція в нашому експорті до Білорусі – соєві боби (11%). При цьому Білорусь займає 20% усього українського експорту соєвих бобів. Ще 10% експорту – це макуха, відходи від виробництва сої та соняшнику. Але це – сировина. Серед товарів найбільша позиція – це різні вагони (5%).

  "Тут варто зазначити, що попит на наші вагони поза Білоруссю– обмежений, але й робимо ми їх в основному для внутрішнього ринку, – каже Мовчан. – Якщо подивитися на товари, які ми веземо в Білорусь, кінцевим споживачем яких переважно є ця країна, таких усього 15%. Близько 200 млн дол. у розрізі року".

  "В експорті припинення торгівлі з Білоруссю не матиме катастрофічних наслідків. Втрати буде перекрито зростанням експорту в інші країни", – каже Мовчан.

  Зі свого боку частка імпорту з Білорусі становить приблизно 5%. За даними Держстату, в січні-березні 2021-го 59% ввезених із цієї країни товарів – нафта і нафтопродукти. Ще 8% займають добрива, 4% – пластмаси, частка інших товарів критично мала.

  "Найболючіше питання тут – нафтопродукти, – каже Мовчан. – Переорієнтувати поставки можна, але найімовірніше, це буде дорожче. Вже зараз ми імпортуємо частину цих товарів із Польщі, Литви, Румунії. Але тут питання обсягів, ціни та логістики. З Білорусі поставки зручніші. Другий складний товар – добрива, особливо калійні, на яких Білорусь спеціалізується. Зараз наш імпорт добрив із Білорусі – становить 88% усіх добрив, які ми завозимо. Переорієнтація можлива – питання в ціні та швидкості".

  Джерело: news.obozrevatel.com

   

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua