Друк

Коментарі експертів

 • Віталій Кравчук: Що не так із переведенням годинників?

  05.03.2021
  В Україні вже були ініціативи не переводити годинники. За часів Януковича, у 2011 році, пропонували перейти на постійний літний час - за аналогією з Москвою. Цього разу пропонується перейти на постійний зимовий, що більш актуально до того, де ми розташовані географічно.
   
  Експерт нашого Інституту Віталій Кравчук вважає, що загалом скасування літнього часу всередині країни не повинне мати значних наслідків на внутрішні економічні процеси. Для міжнародних зв’язків це матиме більший вплив. Дотепер в Україні годинники переводяться одночасно із країнами ЄС.
   
  Ідея скасувати переведення теж подається, як гармонізація законодавства із ЄС, де обговорюється аналогічна пропозиція Єврокомісії. Проблема тут у тому, що законопроект був підтриманий Європарламентом, але "застряг" у Раді ЄС, де низка держав-членів заявили про те, що їм треба час на консультації з громадськістю. Коли це обговорення завершиться і чи взагалі переведення часу скасують - не зрозуміло. Схоже останні активні обговорення були близько 2 років тому. Про це йдеться у нещодавній відповіді на запит депутата Європарламенту (https://www.europarl.europa.eu/.../P9_RE(2020)005617_EN.pdf)
   
  Віталій Кравчук вважає, що, зважаючи на зростання наших економічних зв’язків із ЄС, Україні варто далі мати однакові правила переведення чи непереведення годинників із ЄС. Якщо законопроект буде прийнято без змін, то ми цю гармонізацію втратимо, аж поки ЄС не скасує переведення годинників у себе. Комітет ВР відхилив альтернативний законопроект, яким пропонувалось уповноважити уряд скасувати літній час після відповідного рішення ЄС, але потенційно може це врахувати до другого читання.
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua