Друк

Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Оксана Кузяків: Очікування бізнесу щодо відновлення економічної активності в наступні 2 роки поліпшились

  03.03.2021

  3 березня відбулась регулярна зустріч ІЕД з представниками посольств різних країн в Україні, на якій Оксана Кузяків, виконавчий директор ІЕД, розповіла про ключові результати останнього опитування промислових підприємств, який проводить Інститут з 1996 року:

  Є підстави до оптимізму: очікування щодо відновлення економічної активності поліпшились, а рівень невизначеності знизився. Про відновлення свідчить і те, що бізнес стикається з більшими труднощами в пошуку кваліфікованої робочої сили.

  Неочікувано для нас, бізнес включив в десятку найбільш бажаних реформ три форми державної підтримки бізнесу, що, ймовірно, пов’язано з втратами від карантину та викликами, які стоять перед бізнесом (все ще порівняно дорогі кредити, потреба інвестувати в енергоефективні засоби та оновлення в інфраструктуру на фоні високої конкуренції)

  Створення механізмів до виконання законів є 4 за важливістю реформою, на яку очікує бізнес. Водночас судова реформа лише в третій десятці реформ, що може свідчити про не повне розуміння бізнесом сутності судової реформи та її впливу на економічний розвиток (детальніше дослідження потрібне).

  Більш детально про всі результати опитування бізнесу щодо Економічних тенденцій буде представлено в нашій регулярній ґрунтовній публікації вже в цього місяця.

  Попередній випуск “Щоквартальна оцінка ділового клімату (3 квартал, 2020)” доступний за посиланням.

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua