Друк

Коментарі експертів

 • Вероніка Мовчан: сильна сторона українського експорту – це робота на різних ринках

  26.02.2021

  Структура українського експорту дуже різноманітна. В ухваленій світовій класифікації існує майже 5200 різновидів найменувань товарів. Ми експортуємо близько 4000.

  "Це свідчить про те, що у нас досить диверсифікована економіка, – говорить директорка з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан. – Це дає більше шансів знайти різних споживачів на різних ринках. А в кризовій ситуації робить нас більш стійкими. Якийсь ринок може впасти, водночас інший – буде рости. Наприклад, у 2020-му році через пандемію впав наш експорт в ЄС, але істотно виріс у Китай".

  Ще в 2016-му році лідером експорту України були чорні метали – 19,9%. За ними йшли:

  • зернові 16,7%;
  • жири й олії 10,9%;
  • машини та обладнання 10%.

  До 2020-го ми зробили більший акцент на експорт продукції сільського господарства. Тому структура експорту тепер має такий вигляд:

  • зернові 19,1%;
  • чорні метали 15,6%;
  • жири й олії 11,7%;
  • машини та обладнання 9,1%.

  Крім того, ми весь цей час активно продаємо руду, продукцію тваринництва, хімічної промисловості, дерево, продукти харчування та промислові товари (меблі, іграшки).

  В надто сфокусованому експорті можуть критися небезпеки. Адже якщо в країні-споживачеві товар раптово стане незапитаним – на цьому ринку його не буде кому продати.

  "У 2020 році скоротилися поставки наших комплектів проводів для свічок запалювання в ЄС. Європа закривала свої автомобільні заводи через пандемію. Якщо зерно можна відправити на інший ринок, то ці комплекти для свічок запалювання ось так відразу нікому більше не потрібні. Тому необхідна диверсифікація, ми повинні продавати різні товари на багатьох ринках.

  Європейський Союз – дуже важливий партнер. Але фокусуватися тільки на ньому – не надто правильна стратегія, – каже Вероніка Мовчан. – Я б звернула увагу на країни Середземномор'я, Північної Африки, Близького Сходу. На ті країни, з якими у ЄС є договори про вільну торгівлю. Та ж Туреччина. Сподіваюся, нам вдасться завершити переговори й створити з ними зону вільної торгівлі. Азія теж буде вдалим вибором. Потенціал, наприклад, Китаю для нас ще до кінця не вичерпано".

  Джерело: obozrevatel.com

  Фото: uatv.ua

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua