Друк

Коментарі експертів

 • Ігор Бураковський: Як вакцинація вплине на економіку

  18.01.2021

  nullВакцинація — це один із засобів зниження рівня захворюваності на COVID-19. І якщо таке зниження відбуватиметься, це має позитивно вплинути на українську економіку.

  Перш за все, йдеться про те, що у нас будуть зняті або суттєво пом’якшені карантинні обмеження. І це дасть розвиватися тим бізнесам, які зазнають втрат від обмежень.

  Друге — це зниження рівня захворюваності, а це означає розширення можливостей залучати людей у виробництво. Тобто наш потенціал, наші трудові ресурси не будуть хворіти, а будуть працювати — але ясно, що для цього важливо, щоб у них були відповідні робочі місця.

  Ну і нарешті, третє — ми можемо очікувати розвантаження нашої медичної системи з усіма відповідними наслідками. Тобто можна буде перевести роботу нашої медичної системи на нормальні рейки і боротися за підвищення рівня здоров’я населення. А це додаткові економічні можливості у плані залучення трудових ресурсів.

  В цілому, якщо ми пройдемо період вакцинації і перейдемо в інший вимір соціально-економічного розвитку — це дасть можливість сконцентрувати наші ресурси, перш за все фінансові, на вирішення інших проблем. Тому що на сьогоднішній день значна частина ресурсів йде на медичні і пов’язані з цим цілі.

  Далі є питання щодо того, що буде робити влада. Я думаю, що владі важливо зараз, окрім вакцинації, вже проводити дослідження, щоб винести уроки з нинішньої пандемії. Перш за все, йдеться про корекцію медичної реформи.

  Варто підняти питання, скільки грошей треба буде і яким способом ми будемо переходити з “ковідної економіки” у “пост-ковідний” період. І, звичайно, про компенсацію тих втрат, які ми понесли і понесла економіка від пандемії.

  Як професор Києво-Могилянської академії, як викладач вищого навчального закладу, можу сказати, що ми понесли певні навчальні втрати. Дистанційне навчання не компенсувало втрат якості навчання. Ці втрати не проявляться дуже швидко — але нам треба думати про те, як ці втрати мінімізувати і вивести систему освіти на рівень, якого вимагає сучасний світ. І так ми можемо говорити про багато напрямків української економіки.

  Джерело: espreso.tv

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua