Друк

Коментарі експертів

 • Ігор Бураковський: "Коли Україна зможе відмовитися від кредитів МВФ"

  11.06.2020

  МВФ схвалив $5 млрд кредиту для України в рамках програми stand-by ...

  Ми зможемо відмовитися від кредитів МВФ тільки тоді, коли ми зможемо розвиватися за рахунок наших власних коштів і тих запозичень, які ми зможемо отримати на зовнішніх ринках без МВФ.

  Для цього ми повинні провести цілу низку інституційних реформ, вирішити цілу низку проблем у багатьох сферах економіки і не тільки. Ну і в принципі мова йде про те, коли ми станемо досить багатою країною, яка зможе вирішувати проблеми, не вдаючись до програм співпраці з МВФ.

  Реформи вимагають багато часу і сил. Дещо можна зробити швидше, дещо - не так швидко. Дуже важко говорити, коли ми зможемо це зробити. Все залежить від наших внутрішніх зусиль, внутрішньої мобілізації держави, багатьох інших чинників.

  Зараз немає якоїсь однієї реформи, чи трьох, чи п’яти, які ми втілимо і все піде добре. Ясно, що ми повинні намагатися робити все можливе, щоб забезпечити економічне зростання на рівні 5-7 чи більше відсотків протягом найближчих 7-10 років. Рівень економічного зростання означатиме підвищення рівня економічного розвитку країни, забезпеченості громадян, посилення наших позицій на світових ринках.

  Якщо говорити про конкретні речі, то тут є чинники внутрішні і зовнішні. На зовнішні ми не можемо повпливати. Внутрішні - це і питання, пов’язані з ефективністю уряду, його окремих кроків. Це перш за все питання, пов’язані із бізнесовим кліматом, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, захистом прав власності - щоб не було корупції, бюрократичних перепон. Ясно, що мова має йти і про пенсійну реформу, охорони здоров’я тощо.

  Джерело: Еспресо ТВ

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua