Друк

Коментарі експертів

 • Ірина Коссе: Чому Інститут економічних досліджень та політичних консультацій шукає історії успіху в регіонах

  16.10.2019

  Інститут економічних досліджень шукає історії успіху в регіонах

  В студії старша наукова співробітниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій  Ірина Коссе, говоримо про проєкт з пошуку історій успіху просування реформ в регіони. 

  Ірина Коссе: Це проєкт, який фінансується ЄС, спрямований на посилення діалогу на регіональному рівні щодо впровадження угоди про асоціацію. Основний компонент проєкту — підтримка громадських організацій та ЗМІ в дослідження, інформуванні, що Україна зобов’язалася зробити, коли підписала угоду про асоціацію і також як місцева влада це організовує. 

  Один з останніх конкурсів — стосувався якраз пошуку історій успіху. Більшість історій, які знайшли, саме стосувалися розвитку об’єднаних територіальних громад, реформи децентралізації.

  Найбільші успіхи — коли громади отримали додаткове фінансування, почали рахувати гроші, і почали самі вирішувати, на які напрямки їх витратити.

  Найбільше мені запам’яталася історія Коломацької ОТГ на Харківщині, громада отримала не тільки фінансування, а й додаткові землі в своє користування. І вони оцінили, чи не занадто дешево вони віддають ці землі в оренду (по деяким ділянкам орендна плата була дуже низька),  вони все детально прорахували і вирішили, що варто з цим щось робити. Зараз вони дуже слідкують за наповненням бюджету від орендної плати.

  Більше слухайте в подкасті.

  Джерело: Громадське радіо

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua