Друк

Коментарі експертів

 • Ігор Бураковський: Культура - це такий самий вид економічної діяльності, як і всі інші

  15.07.2019  Як зробити культуру економічно привабливою? Ігор Бураковський вважає, що культура - це, хоча і специфічний, але в своїй основі, такий самий вид економічної діяльності, як і всі інші.

  Поки триває дослідження ІЕД "Економічна привабливість української культури", що фінансується Українським культурним фондом, керівник проекту Ігор Бураковський поділився своїми думками з цього приводу на Радіо НВ.

  "Культура і креативні індустрії - це досить великий "блок". Це, окрім літератури, театру та музики, також і комп'ютерні ігри, реклама, дизайн, фешн індустрія тощо. А суто в економічному плані культура - це також прибутки, зайнятість, виробництво товарів і, до речі, сплата податків."

  "Питання фінансування культури з бюджету - політичне в тому сенсі, що виділення коштів на ті чи інші сфери завжди було і є предметом політичних домовленостей."

  "Зараз розвиток культури в Україні визначається кількома документами: Законом про підтримку кіноматографії, Законом про культуру, відповідними стратегіями. Головне завдання держави сьогодні - створити та "запустити" систему інститутів, які б займались розвитком культури, та запровадити відповідну систему економічних стимулів розвитку культури."

  "Держава підтримує культуру по різному - надає приміщення, податкові пільги, захищає виробника українського культурного продукту квотами тощо."

  "В економічному плані підприємництво в сфері культури не відрізняється від підприємництва в інших сферах. В більшості країн, розвиток культури розгядають саме в контексті розвитку малого і середнього підприємництва (МСП). МСП в усіх країнах має свій особливий статус в тих чи інших формах - спрощена система оподаткування, пільги при доступі до державних закупівель, консультативні та інформаційні послуги на різних пільгових умовах. Тому загалом розвивати культуру варто через створення сприятливого "загального" бізнес-середовища та спеціальних культурних програм."

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua