Друк

Коментарі експертів

 • Вероніка Мовчан: Очікується понад 3% зростання ВВП

  15.01.2019

  <p>Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи, керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень та політичних консультацій</p> - Економіст розказала, з якими показниками закінчує рік Україна

  2018 рік був не дуже важким для України з економічної точки зору. Зростання ВВП, а це базовий показник, очікується понад 3%. Такі думки висловила Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи, керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

  «Ми бачимо, що економіка пришвидшується, і це при тому, що минулого року був не дуже вдалий врожай. Сільське господарство є одним із важливих елементів українського експорту. Ми також бачимо зростання експорту порівняно з минулим роком. Якщо подивитися на структуру ВВП, то зростає внутрішнє споживання. А також зростає валове нагромадження основного капіталу – зростання третій рік поспіль понад 20%. Про це мало говорять, але це те, що є запорукою подальшого зростання», - розповідає Мовчан.

  А от показник прямих іноземних інвестицій не дуже радує. «За оцінками НБУ за перші 10 місяців цього року він становить 1,7 млрд доларів США, що є дуже низьким показником для України. Позитив тут є тільки в тому, що з цих коштів дві ретини спрямовується в реальний сектор. Але все одно це небагато», - пояснює економіст.

  Відчується позитивне зростання експорту українських товарів до ЄС. «Вони вдвічі перевищують показники експорту в інші країни. Важливо, що зростає асортимент товарів і заразом експорт перероблених товарів, а не сировини. Експорт в ЄС сировина складає 30%, 43% – перероблена продукція, решта – напівперероблена. Отже, руйнується міф про те, що Україна постачає в ЄС тільки сировину. Інший міф – що українських товарів в ЄС не чекають. Але 76 – 80% товарів саме експортується в ЄС. У нас майже немає товарів, які взагалі не потрапляють у ЄС», – сказала Мовчан.

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua