Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

  • Ірина Федець: Спрощення міжнародної торгівлі підняло Україну у рейтингу Doing Business (ІНФОГРАФІКА)

    02.11.2018

    Щорічний рейтинг легкості ведення бізнесу Світового банку «Doing Business» дозволяє потенційним інвесторам оцінити умови для підприємництва в Україні, а також служить орієнтиром для Уряду: цільові економічні показники у стратегічних документах, таких як Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020», взяті у тому числі із цієї публікації.

    У новому рейтингу Doing Business 2019 Україна піднялася на 5 позицій: з 76-го на 71-ше місце.

    Насамперед, цього зростання вдалося досягти завдяки покращенню результатів України за однією із складових рейтингу – легкістю здійснення зовнішньої торгівлі. За цим критерієм, що розраховується на основі часу і коштів, які витрачає бізнес при імпорті та експорті товарів, і який традиційно був одним із найслабших показників України, наша держава піднялася з 119-го на 78-ме місце.

    Крім позиції у рейтингу, яка дає можливість порівняти Україну з іншими країнами, варто звернути увагу і на кількість балів, які набирає країна за тим чи іншим критерієм. Саме за балами можна порівняти Україну «саму із собою», тобто минулорічні результати з теперішніми. І навіть якщо кількість балів не змінюється, місце України в рейтингу може знизитись через те, що інші країни вирвалися вперед, – як, наприклад, сталося у випадку показника підключення до електромереж.

    Але за критерієм міжнародної торгівлі Україна цього року набрала на 13 балів більше, ніж минулого. Це найбільше зростання порівняно із іншими складовими цього рейтингу. І це показує, що в Україні об’єктивно змінилися умови для торгівлі. Порівняно з минулим роком значно скоротився зафіксований Світовим банком обсяг часу та коштів, пов’язаних із поданням документів при імпорті та при експорті. Цьому посприяло, зокрема, те, що Кабінет Міністрів спростив торгівлю автозапчастинами, виключивши їх з переліку товарів військового призначення.

    Опитування близько 1000 українських підприємств, проведене Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у 2017-2018 році, також показує, що торгувати із закордоном стало легше. Зменшилася частка підприємств, які стикалися з перешкодами при імпорті та при експорті, а оцінки роботи митниці дещо покращилися. Разом з цим, за словами опитаних, актуальними залишаються такі проблеми, як недосконале митне законодавство, непрозоре визначення митної вартості товарів, а також технічні складнощі при митному оформленні, брак прозорості і корупція.

    Цьогорічний закон про застосування принципу «єдиного вікна» на митниці, що скорочує види митного контролю та розширює електронний документообіг, ймовірно, ще більше спростить експорт та імпорт в Україні – що має відобразитися у міжнародних рейтингах. Незважаючи на вражаючий стрибок у новому Doing Business, Україні ще є куди зростати з точки зору спрощення процедур торгівлі. Це та сфера, де дерегуляція та запровадження міжнародних стандартів допоможе вітчизняному бізнесу і дасть позитивний сигнал іноземним партнерам.

    Автори:  Федець Ірина
    Сфери досліджень:  Бізнес - клімат
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua