Друк

Коментарі експертів

 • Приватне підприємство «Інфоміст»

  30.06.2018

  Проект: Курс на Європу по-черкаськи

  Термін виконання: 02.01.2018 – 30.06.2018

  Мета проекту: Підвищити обізнаність жителів Черкаської області у суті та перебігу низки проєвропейських реформ на місцевому рівні, поглибити розуміння процесів децентралізації, боротьби з корупцією, переваги Зони вільної торгівлі, реформи державних закупівель, освітньої та медичної реформ, тим самим навчити відрізняти достовірну інформацію від спекуляцій.

  Протягом проекту «Інфоміст» підготував 18 авторських аналітичних статей (лонгріди та інтерв’ю), для чого на сайті було створено спеціальний проект «Курс на Європу по-черкаськи», який об’єднував у собі ці розлогі публікації (https://goo.gl/aCALVv). Створення спецпроекту дозволило привернути додаткову увагу читачів – на стартовій сторінці біля кожної такої публікації було особливе позначення. Крім того, це посприяло покращенню «навігації» по матеріалах цієї тематики – на сайті є спеціальна рубрика «Спецпроекти», зайшовши на яку можна побачити всі розлогі матеріали, присвячені темі виконання Угоди про Асоціацію.  Матеріали висвітлювали процес євроінтеграційний реформ, а також те, як вони впливають на життя українців, зокрема, безпосередньо жителів Черкаської області.

  Особливу увагу редакція звертала на «історії успіху» черкаських виробників, що розпочали експорт у ЄС після відкриття ЗВТ, а також «спекулятивні» теми та розвінчування «міфів», що стосуються реформ. Зокрема, до останніх належать теми повернення техогляду в Україні, сертифікація молока, сортування сміття, гендерна політика в Європі та її реалізація в нашій країні.

  Статті:

  1. Як зекономити: теорія та практика термомодернізації на прикладі черкаських ОСББ (https://goo.gl/YA6dk1). Матеріал викликав жваве обговорення у соціальних мережах, був поширений у низці спільнот, серед яких – Асоціація ОСББ Черкаси (https://goo.gl/rpWYoV). Стаття отримала позитивні відгуки від читачів, а також визнання фаховості від державних службовців місцевого значення.

   Відгук від спеціаліста відділу сприяння ОСББ ЧМР

  1

  1. Без заборон на “домашнє” та з гарантією європейської якості. Які зміни чекають на черкаських молочників (https://goo.gl/ZsQSj7). Статтю було опубліковано в одній із найпопулярніших обласних газет «7 днів»
  2. Довгострокова співпраця, якість та швидке реагування. Як черкаська компанія вийшла на німецький ринок (https://goo.gl/2AzyAx). Стаття отримала визнання в соціальних мережах і була перепощена заступником голови Черкаської ОДА Ярославом Березанем, керівником Агенції регіонального розвитку Іваном Подоляном та директором з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолієм Ткачуком.

   3  4

  3. Сортування сміття по-європейськи: як готується Черкащина до змін (https://goo.gl/5J5VG3).
  4. «Ми можемо легко вигравати у китайців», – Іван Подолян про експорт черкаських виробників (https://goo.gl/rPq9Wu). Інтерв’ю було передруковано сайтом «Про все» (https://goo.gl/kiZ3Jf)
  5. Гроші від сонця. Як обрати, встановити та підключити міні-електростанцію? (https://goo.gl/jafKGJ)Матеріал було передруковано виданням «Дзвін» (https://goo.gl/s86Tds), а також опубліковано на відомій Фейсбук-сторінці «Інститут успішного міста»

   5

    Відгук від заступника голови Черкаської ОДА

   55

  6. Якість продукції та чистота грунтів. Черкаську органіку можна знайти на полицях європейських магазинів (https://goo.gl/meoFJR).
  7. «Техогляд по-європейському»: чого черкаським водіям чекати в найближчому майбутньому (https://goo.gl/e2KqGV). Матеріал було передруковано журналістами сайту «Дзвін» на своєму сайті (https://goo.gl/r8FnX2), а також газетою «7 днів»
  8. Безоплатне донорство, безпека та банки крові, - від сьогодення до майбутнього служби крові (https://goo.gl/Qyo6pH).
  9. Місія: продати землю. Хто та чому блокує скасування мораторію? (https://goo.gl/3Svu2x).
  10. Тясминський каньйон: “перевтілення” за європейські 7 мільйонів” (https://goo.gl/yQG83p). Статтю було опубліковано на офіційному сайті Іваньківської громади (https://goo.gl/4gPrhb), а також місцевою газетою «Сміла» (https://goo.gl/u5Evgz). Матеріал отримав високу оцінку від посадовців Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА, а також був поширений на офіційній Фейсбук-сторінці структурного підрозділу органу влади

   6

  11. Скандали, економія й прозорість. Як реформування держзакупівель відобразилося на Черкасах (інфографіка) (https://goo.gl/WPvaQZ).

   

   7

  Відгук від активіста

   8

   13. Струмом, зброєю та побиттям. Як та чому катують людей у поліції?(https://goo.gl/LnNtU1). Статтю було опубліковано на сторінці Експертного центру з прав людини (https://goo.gl/2XsH2a). Також матеріал було передруковано на сайті «Дзвін» (https://goo.gl/jeAvff).

  14. Суд іде: коли в Україні замкнеться антикорупційний ланцюг? (https://goo.gl/qoohZe). Замітка про статтю з’явилась на сайті «Сила» (https://goo.gl/3StHjw).

  15. Ставка на інтенсив та пошуки європейських партнерів, – як живе ткацька фабрика на Черкащині (https://goo.gl/dWXsxq). У скороченому варіанті текст було опубліковано на сайті «Європейська правда» (https://goo.gl/Jt4cXx), що дозволило розширити читацьку аудиторію на рівень всеукраїнської.

  16. Від інспектування до нагляду та промоції. Чим Центр громадського здоров’я відрізняється від СЕС? (https://goo.gl/WhWgzw). Статтю було передруковано у виданні «Дзвін» (https://goo.gl/ofb8Qj).

  17. Подорожі, інтерактивне навчання та креативне дозвілля. Учасники програми Erasmus+ діляться досвідом (https://goo.gl/NkEMBN).

  18. Чоловіки керують, а жінки обслуговують? Як Україна рухається до гендерної рівності (https://goo.gl/s8cAA3).

  Крім аналітичних статей, редакція підготувала 48 інформаційних заміток, темами яких було висвітлення нових можливостей, які з’являються в Україні загалом і Черкасах зокрема завдяки впровадженню Угоди про Асоціацію, а також суті перебігу реформ.

  Резонанс викликала стаття про успіх черкаського підприємства, що експортує бублики (https://goo.gl/M48uVn). Так, «Інфоміст» став першоджерелом для передруку цієї статті у таких виданнях: «Діловий регіон» (https://goo.gl/4mxGfu, https://goo.gl/SeGZGD, https://goo.gl/axJZ88), «Економіка сьогодення» (https://goo.gl/vSKtwe), «Іслам в Україні» (https://goo.gl/nKY6Sd) та «Рідний край» (https://goo.gl/o914vS).

  Прочитаність більшості лонгрідів коливалась у межах 3-5 тисяч переглядів. Інформаційні замітки набрали разом більше 40 тис. переглядів. Матеріали викликали жвавий інтерес у соціальних мережах і активно обговорювались у «Фейсбуці».

  Окрім сайту «Інфоміст», матеріали публікувались у дружніх медіа, завдяки чому читацьке «покриття» збільшувалось у два-три рази. Загалом більше 50% матеріалів, опублікованих у межах реалізації проекту, було розміщено в інших виданнях: друкованих та електронних. Окрім обласних видань, публікації викликали інтерес і в районах, тож частина з них була опублікована і в гіперлокальних медіа.

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua