Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі експертів

 • Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою – символічна #перемога

  31.03.2017

  ukrcanada

  Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою – символічна #перемога

  Сьогодні Верховна Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Канадою. Оцінюючи ефект від Угоди, можемо констатувати, що це дає помірний поштовх для експорту. За нашими розрахунками, скасування мит стимулюватиме збільшення українського експорту в Канаду на 4%.

  Якщо ж відбудеться збільшення асортименту експорту в Канаду, тобто Україна почне експортувати товари, які експортує в інші країни, але не в Канаду (а Канада імпортує з інших країн, але не з України), приріст українського експорту до Канади може скласти 12%. Це якщо говорити про зростання за рахунок скасування тарифних бар’єрів.

  Значно більший поштовх для експорту може дати зниження або скасування нетарифних бар’єрів, які на сьогоднішній день створюють значно більші обмеження для експорту, ніж власне ввізні мита. Окрім заходів, передбачених Угодою, важливим для України може бути вплив гармонізації українських стандартів з нормами ЄС. Вже тривалий час між ЄС та Канадою діє угода про взаємне визнання оцінки відповідності для окремих промислових товарів. Більш того, у квітні 2017 році, як очікується, розпочнеться застосування Угоди про вільну торгівлю між ЄС та Канадою (СЕТА), яка також передбачає взаємне скасування нетарифних бар’єрів. Відповідно, Україні, яка зараз узгоджує з ЄС своє законодавство, пов’язане з торгівлею, буде значно легше вийти на ринок Канади. 

  Водночас, переоцінювати вплив Угоду теж не варто. У 2016 році український експорт в Канаду склав близько 29 млн доларів США, що менше, ніж 0,1% від всього експорту (для порівняння, експорт в ЄС складає 37%). Очевидно, що, навіть якщо обсяги експорту зростуть в кілька разів, значення Канади як партнера у торгівлі товарами залишиться невеликим. 

  Тому важливо вже зараз думати про наступний крок, а саме про переговори та підписання Угоди про торгівлю послугами та інвестиції, що створює значно більші потенційні переваги для України.

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua