Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі експертів

 • Олександра Бетлій про нову ініціативу уряду - 3200 грн всім працюючим

  27.10.2016

  мін.зп

   

  Почнемо з оптимізму:

  По-перше, справді чудовий хід "в пику" іншим популістам. Кількість домогосподарств в надзвичайній бідності має скоротитись

  По-друге, справді частково стимулюватиме детінізацію заробітних плат (тобто компанії, які сплачують заробітні плати в тіні муситимуть підвищувати офіційну заробітну плату принаймні до рівня 4480 грн (розмір, який дає право на соціальну податкову пільгу (якщо я нічого не пропустила).

  По-третє, скоротиться потреба в коштах на фінансування житлово-комунальних субсидій.

  По-четверте, зростуть внески до Пенсійного фонду, що скоротить шалений розмір його дефіциту.

   

  Разом з тим:

  - Досвід інших країн, які вже здійснювали такі кроки не є однозначним. Досвід Угорщини свідчить, що найпершою реакцією є скорочення некваліфікованої робочої сили. Тобто це і так люди, які мають більший ризик бути в бідності. Уряду доведеться передбачити додаткове фінансування для фінансування заходів зайнятості (як активних, так і пасивних).

  - Відв’язка від мінімальної заробітної плати в єдиній тарифній сітці, яку використовують при сплаті заробітної плати в бюджетній сфері, означатиме знову урявнялівку в заробітних платах, що не є дуже добре. 

  - Навіть при відв’язці видатки на оплату праці зі Зведеного бюджету потрібно досить відчутно збільшувати (треба буде порахувати окремо).

  - Це суттєвий удар для бізнесу – медіанна заробітна плата на червень 2016 року становила близько 3650 грн. Тому стрімке підвищення мінімалки особливо для малих підприємств це може бути досить ніщивним ударом. 

  - Також проблеми будуть нерівномірними в регіональному розподілі. Понад або близько 50% працівників Чернігівської, Тернопільської, Херсонської та Одеської областей (і кількох інших) отримували менше 3200 грн в червні 2016 року. Тому підприємства цих областей стануть перед вибором - скорочувати робочу силу в цілому, чи переводити частину людей в тінь, чи закриватись.

  - Також варто враховувати, що передусім зростають доходи осіб з відкладеним попитом або із заниженим споживчим попитом (оскільки не вистачає доходів). А тому, таке підвищення може призвести до додаткового тиску на інфляцію.

  Тому, дуже неоднозначне рішення…

  Читайте ще #Макродумки стосовно того, що може запропонувати Уряд та чим відповість бізнес

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua