Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі експертів

 • Бюджетний процес - 2017: починаємо з оптимізму

  20.09.2016


  Початок бюджетного процесу є багатообіцяючим і його можна оцінити позитивно. Кабінет Міністрів не тільки подав проект Державного бюджету на 2017 рік до Верховної Ради бюджет у визначений в Конституції термін (15 вересня), але й подав готовий до обговорення законопроект на відміну від попередніх років. На сьогодні уряд вже подав разом з бюджетом достатньо ґрунтовні пояснювальні документи та додатки. Останні заяви представників уряду свідчать про готовність уряду протистояти можливому популізму з боку народних депутатів. Бюджетний процес обіцяють зробити відкритим і залучити до обговорення громадськість.

  План доходів Державного бюджету ґрунтується на макроекономічному прогнозі, який є близьким до прогнозу Інституту на 2017 рік. План надходжень від основних податків – ПДВ, податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, акцизи – є реалістичним.

  Підвищення мінімальної заробітної плати, а також поліпшення фінансових результатів підприємств сприятимуть зростанню заробітної плати. В результаті будуть вищими і надходження від податку на доходи фізичних осіб.

  Доходи від ПДВ зростатимуть завдяки як збільшенню споживання вироблених в Україні товарів, так і ввезених в Україну товарів. Вони також збільшаться через скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ сільськогосподарських підприємств.

  Збільшення внутрішнього та зовнішнього попиту сприятиме ліпшим фінансовим результатам підприємства, а, отже, і вищим доходам від податку на прибуток підприємств.

  Доходи від акцизу зростатимуть завдяки вищому споживанню підакцизних товарів, а також підвищенню ставок.

  Водночас існують і ризики. Одним з цих ризиків є виконання плану надходжень від спецконфіскації (10,5 млрд грн). Так, через сьогоднішні прогалини в законодавстві та неспроможність його виконувати, ці доходи не було отримано цього року. Для виконання таких планів уряд планує подальші зміни в законодавстві. Інший елемент невизначеності - це трансфер прибутку НБУ до бюджету у розмірі 41 млрд грн, оскільки обсяг переказу залежить від результатів діяльності НБУ за 2016 рік, що не закінчився.

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua