Друк

Коментарі експертів

 • Після Майдану темп аграрних реформ значно зріс!

  20.07.2016


  Одним з важливих індикаторів темпу реформ є кількість законопроектів поданих у Верховну Раду та кількість прийнятих законів. Якість і важливість законів відрізняються, але здатність підготувати законопроект, провести його через всі комітети та знайти потрібну кількість голосів для прийняття закону свідчить про рівень ефективності взаємодії законодавчої, виконавчої влади, а також громадськості та зовншніх донорів, таких як МВФ.

  На першому графіку показана кількість законопроектів поданих у Верховну Раду та кількість прийнятих законів, що стосувалися сільського господарства у 2013-2016 роках. Весь проміжок розбитий на періоди відповідно до чинних тоді міністрів аграрної політики та продовольства. Це не слід сприймати буквально – аграрні реформи не є результатом діяльності виключно аграрного міністра. Тим не менше, зміну аграрного міністра можна спиймати як зміну «періоду» чи «етапу» аграрних реформ.

  Як видно з графіку, після зміни влади у березні 2014 року, кількість агарних законопроектів залишилася приблизно такою ж, але помітно зросла кількість прийнятих законів – з середнього значення 0.4 законів на місяць до 1 закону на місяць. Зі зміною агарного міністра у грудні 2014 року, середня кількість прийнятих законів зросла до 1,2, кількість поданих законопроектів зросла з 11.0 до 12,8.

  Тобто можна стрведжувати, що період аграрних реформ двох після-майданівських міністрів був значно ефективнішим за останній рік виконання обов’язків міністра Присяжнюка. Також можна стверджувати, що період міністра Павленка був дещо ефективнішим за період міністра Швайки. Ця інформація підсумована у середньомісячному коефіцієнті ефективності (другий графік), який розраховується як середньомісячне співвідношення прийнятих аграрних законів та законопроектів.

  Джерело: Огляд аграрного законодавства. Німецько-український агрополітичний діалог

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua