Друк

Коментарі експертів

 • Значимість російського ринку для українських експортерів с/г та харчової продукції практично нівелювалась

  15.06.2016


  Протягом останніх трьох років українські експортери с/г та харчової продукції орієнтувались на ринки Азії та ЄС, тоді як значимість російського ринку практично нівелювалась.

  Захисні заходи Російської Федерації та добровільна переорієнтація українських виробників суттєво скоротила експорт с/г та харчової продукції на російський ринок, тоді як призупинення дії зони вільної торгівлі та часткове ембарго майже обнулило у 2016 році український експорт АПК до Росії.

  У той же час, доступ на ринок ЄС полегшився в рамках автономних торговельних преференцій, які ЄС у односторонньому порядку надав Україні. Фізичний експорт продукції АПК до ЄС зростав, проте падіння цін на світових ринках нівелювало це зростання негативно впливаючи на валютну виручку українських експортерів (-15%).

  У 2016 році ціни почали відновлюватись, що безпосередньо вплинуло на динаміку експорту, падіння якого, станом на 1 квартал 2016 року, уповільнилось до 4,2% дпр. Щодо торгівлі з ЄС, то з 2016 року почалось попереднє застосування ПВЗВТ між Україною та ЄС, використання тарифних квот покращилось, а ряд української сільськогосподарської та продовольчої продукції тепер мають доступ на європейський ринок. У сукупності це дає нам підстави очікувати позитивної динаміки експорту продукції АПК на ринок ЄС у 2016 році.

  Детальніше у презентації нашого дослідника Миколи Риженкова, який презентував дослідження на круглому столі «Зона вільної торгівлі: що потрібно знати аграріям, щоб вийти на європейський ринок» у комітетах Верховної Ради України.

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua