Друк

Коментарі експертів

 • З бюджетом вас! Або преші враження про прийнятий держбюджет

  25.12.2015

  Рада добре попрацювала разом з урядом і в результаті ухвалено багато різних законів. Процедура голосування вночі не ідеальна, але:

  1. Було ухвалено Державний бюджет на 2016 рік - ще треба аналізувати детальніше, але виглядає радше реалістичним (кінцеві детальніші цифри будуть явно оприлюднено із затримкою щонайменше в тиждень, бо були численні перекидки по програмах).

  2. Ухвалено дуже компромісний варіант податкової реформи - знижено ЄСВ, зовсім трохи урізана спрощенка, змінили адміністрування (зокрема ПДВ)... В цілому, податкова реформа залишається надалі важливою, бо це лише початок.

  3. Ухвалено запровадження фіскального правила - а саме обмеження на внесення змін до бюджету протягом року - дуже слушна і корисна зміна, яку потрібно ще впровадити і дотримуватись.

  4. Прийнято рішення про верифікацію пенсій та соц.виплат - тобто чистка реєстру від "мертвих душ".

  5. Прийнято закон про державні закупівлі. Публічні закупівлі є дуже важливими, оскільки повинні сприяти збільшенню прозорості закупівель за рахунок переведення їх в електронну форму. Закон відповідає, до речі, нашим зобов'язанням, взятим в рамках асоціації з ЄС.

  6. Скасовано додатковий імпортний збір.

  Так що новий рік почнеться з новими правилами. Але залишається надалі великий шмат роботи з впровадження ухвалених змін, а також подальшого реформування, зокрема, податкової реформи.

Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua