Друк

Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Низький попит та політична нестабільність – головні перешкоди для бізнесу в Україні

  24.04.2015

  Низький попит та несприятлива політична ситуація – це найголовніші перешкоди для розвитку промислових підприємств в Україні станом на початок 2015 року. Про це свідчать результати квартального ділового опитування за підсумками IV-го кварталу 2014 року Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, що були викладені у спеціальному звіті «Діловий клімат та реформи – очікування українського бізнесу у 2015 році».

  Оцінюючи перешкоди для свого бізнесу, все більше промислових підприємств в Україні скаржаться на низький попит на продукцію. Про цю проблему повідомили 62,5% опитаних підприємств, при чому вона помітно актуальніша для менших фірм. Зокрема, 67,3% малих підприємств назвали брак попиту стримуючим фактором, тоді як серед великих підприємств ця частка становить 56,8%.

  Вагомою перешкодою для ведення бізнесу в Україні є і «несприятлива політична ситуація». 58,3% опитаних підприємств вказують на цей фактор, під яким у теперішніх умовах очевидно розуміють військові дії та пов’язані з ними наслідки для бізнесу. Відсоток підприємств, яким перешкоджає політична нестабільність, помітно зріс: у попередньому опитуванні вони складали 45,9%.

  Результати опитування підприємств були представлені на панельній дискусії «Економічна свобода та державна допомога бізнесу в Україні», проведеній Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) 31 березня 2015 року у Києві.

  Учасники дискусії, серед яких були експерти та науковці, наголосили, що для покращення ділового клімату в Україні необхідно переглянути політику державного стимулювання бізнесу та залучати бізнес до діалогу, а бізнесу варто об’єднуватись у бізнес-асоціації для захисту своїх інтересів.

  В опитуванні взяли участь 312 промислових підприємств постійної панелі проекту «Ділова думка» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, що представляють різні регіони України та галузі промисловості.

  Спеціальний звіт «Діловий клімат та реформи – очікування українського бізнесу у 2015 році» доступний за посиланням.   

  2015_CIPE_for_website1_ukr

   

  ІЕД «Ділова Думка»

  Автори:  Федець Ірина
  Сфери досліджень:  Бізнес - клімат
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua