Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

  • Незважаючи на можливі санкції з боку Росії, українські виробники орієнтуються на ЄС

    19.01.2015

    Більшість українських промислових підприємств підтримують європейський напрямок економічної інтеграції. Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Порівняно із 2013 роком частка підприємств, що орієнтуються на економічну інтеграцію з Росією та іншими країнами СНД, скоротилася майже втричі. Водночас, деякі виробники остерігаються санкцій з боку Росії у випадку активізації торговельних відносин з ЄС.

    Більше половини (54,5%) із 314 промислових підприємств, опитаних Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у жовтні 2014 року, вважають Європейський Союз (ЄС) пріоритетним напрямком економічної інтеграції  України. Про це йдеться у спеціальному звіті, підготовленому Інститутом за результатами опитувань промислових підприємств України у 2014 році. Лише 11,2% виробників відносять Росію та інші країни Співдружності Незалежних Держав (СНД) до пріоритетних напрямків економічної інтеграції. Частка таких підприємств зменшилася майже втричі порівняно з 2013 роком, коли вона становила 29,6%.

    Проте активізація торгівлі з ЄС несе певні ризики для українських промислових підприємств. Зокрема, частина виробників побоюється можливих санкцій з боку Російської Федерації: 25,8% опитаних підприємств вважають це ризиком у випадку створення зони вільної торгівлі з ЄС. Ризик російських санкцій особливо актуальний для підприємств важкої промисловості та машинобудування. Як показують результати опитування, більш ніж 40% підприємств цих секторів відносять можливі санкції з боку РФ до ризиків.

    Крім цього, підприємці бачать ще низку ризиків, пов’язаних із зниженням торговельних бар’єрів між Україною та ЄС. 24,3% підприємств вважають ризиком необхідність переходу на нові стандарти безпеки в разі створення зони вільної торгівлі з ЄС. Представники харчової та деревообробної промисловості висловлюють найбільше побоювань із цього приводу. Також вітчизняні виробники передбачають зростання конкуренції в результаті очікуваного збільшення імпорту з країн ЄС. Про це говорять 21,3% опитаних підприємств. Особливо це стосується деревообробної та легкої промисловості. Разом з цим, майже 40% опитаних підприємств не очікують жодних негативних наслідків набуття чинності зони вільної торгівлі з ЄС. 

     

    ІЕД "Ділова думка"

    Автори:  Федець Ірина
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua