Ключове питання ювілейного форуму в Давосі – проблема фінансової кризи. З одного боку політики та бізнесмени ще раз поверталися до причин цієї кризи, говорили про те, що очікує світову економіку – чи буде нова рецесія та що треба зробити, аби убезпечити розпочате відновлення економіки. І звичайно, дуже багато уваги приділялося реформуванню глобальної фінансової архітектури.
Перш за все, мова йшла про регулювання великих банків і фінансових компаній, які фактично розпочали кризу – хоча щодо її причин і досі чимало запитань. Представники багатьох країн, починаючи зі США і Франції, висловлювалися за більш жорстке регулювання банківського сектору з боку держави, вищий рівень прозорості – і загалом за більшу відповідальність фінансистів.
Дуже детально обговорювалася теза про те, якою має бути політика держав по відношенню до фінансових інституцій, які є надто великими, щоб збанкрутувати – інакше вони поховають усю банківську систему. І тут як раз висловлювалися різні думки, починаючи з більш жорсткого регулювання і закінчуючи тим, щоб проводити таку політику, яка взагалі обмежує розвиток фінустанов. Звичайно, це було не зовсім позитивно сприйнято світовою спільнотою.