Друк

Коментарі та останні публікації у ЗМІ

  • Давос проти ринку

    01.02.2010

    Ключове питання ювілейного форуму в Давосі – проблема фінансової кризи. З одного боку політики та бізнесмени ще раз поверталися до причин цієї кризи, говорили про те, що очікує світову економіку – чи буде нова рецесія та що треба зробити, аби убезпечити розпочате відновлення економіки. І звичайно, дуже багато уваги приділялося реформуванню глобальної фінансової архітектури.

    Перш за все, мова йшла про регулювання великих банків і фінансових компаній, які фактично розпочали кризу – хоча щодо її причин і досі чимало запитань. Представники багатьох країн, починаючи зі США і Франції, висловлювалися за більш жорстке регулювання банківського сектору з боку держави, вищий рівень прозорості – і загалом за більшу відповідальність фінансистів.

    Дуже детально обговорювалася теза про те, якою має бути політика держав по відношенню до фінансових інституцій, які є надто великими, щоб збанкрутувати – інакше вони поховають усю банківську систему. І тут як раз висловлювалися різні думки, починаючи з більш жорсткого регулювання і закінчуючи тим, щоб проводити таку політику, яка взагалі обмежує розвиток фінустанов. Звичайно, це було не зовсім позитивно сприйнято світовою спільнотою.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua