Друк

Коментарі та останні публікації у ЗМІ

 • Дефіцит Держбюджету на рівні 6% – можливо

  09.04.2010

  "Якщо уряд бере дефіцит у 6%, це абсолютно правильно, бо означає, що вони будуть скорочувати витрати, або якщо не скорочувати, то у всякому разі обмежувати", - заявив у коментарі ІМК директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський, коментуючи заяву Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, що Держбюджет з'явиться вже до кінця квітня, і його дефіцит складе 6%, як того вимагає МВФ.

  "Із чого формується дефіцит? Дефіцит – це перевищення витрат держави над її безпосередніми доходами. І якщо говорити про 6%, то я думаю, що це абсолютно логічний хід, бо мова йде про післякризову економіку. Очевидно, це те з одних непопулярних рішень, які треба на сьогоднішній день безпосередньо приймати, тому що це допоможе за інших умов розблокувати співробітництво з МВФ. А МВФ, у свою чергу, підтримає економіку і надасть можливість пережити цей дуже складний рік", - заявив І.Бураковский.

  На запитання, чи вдасться владі втримати дефіцит на рівні 6%, експерт повідомив, що це цілком можливо.

  "В принципі, я думаю, що це можливо. Але ясно, що ми при цьому повинні говорити, що 6% - це повноцінний бюджетний дефіцит. Тобто це не тільки наш традиційний бюджет у вузькому сенсі, але це також питання, пов’язані з НАК "Нафтогаз", із державними компаніями, коштами на їх рефінансування, на рекапіталізацію банків", - підсумував директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

  Сфери досліджень:  Регіональна політика
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua