За останні дні на валютному ринку курс стабілізувався на міжбанківському ринку на рівні 21,50, а "сірий" курс (наприклад за картковими операціями банків) – на рівні 25-26 грн. Однак споживчі ціни в Україні далі зростали - за мірою зростання витрат на різних етапах виробництва і постачання, та у відповідь на те, що офіційно називається "інфляційні очікування": всі підняли ціни, то й ми теж.
Незважаючи на різні цифри, які існують в інформаційному просторі, постараємося пояснити скільки коштів отримає Україна.
Несприятлива економічна та політична ситуація – головні перешкоди для ведення бізнесу у банківському секторі в Україні. Це показує опитування українських банків, проведене Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за результатами ІІ-го кварталу 2014 року.
В кінці 2013 року необхідне знецінення гривні розглядалось на рівні 9-9,5 грн. за дол. США В березні-квітні 2014 року після майдану і громадських заворушень за оптимістичним сценарієм "рівноважний" курс на рівні 10-11 грн. за дол. США, за більш песимістичним 12-13 грн. за дол. США. Проте літом обвалилось виробництво та експорт в донецькій та луганських областях.
Роль міжнародної торгівлі в світовій економіці надалі зростає. В 2011 році номінальний обсяг міжнародної торгівлі товарами та послугами перевищив рівень 2008 року і досяг 22,4 трлн дол. США, а реальний обсяг світової торгівлі в три рази перевищив рівень 1990 року. Більш того, частка розвинутих країн в міжнародній торгівлі зменшилась до показника менше ніж53% (історичний мінімум). Тобто роль бідніших країн, таких як Україна, збільшується.
18 квітня набув чинності Закон про внесення змін до Державного бюджету на 2012 рік. Зокрема збільшилась державна допомога традиційним галузям: вугледобувним підприємствам та сільському господарству. Вугледобувні підприємства отримали додаткові кошти на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції, тоді як сільськогосподарські суб’єкти діяльності повинні отримати часткову компенсацію від держави за врожай, втрачений через холодну погоду. Поки що не ухвалено процедур ефективного розподілення коштів, що знову ж таки ставить питання про прийняття рамкового закону «Про надання державної допомоги суб’єктам господарювання». Однак єдиної позиції в органах влади щодо прийняття відповідного закону немає. Сьогодні діють фрагментарні закони, які регулюють лише окремі аспекти надання державної допомоги.