Порівнюючи фінансову ситуацію на підприємстві зараз та рік назад 42,3% опитаних керівників підприємств повідомили про відсутність змін, 8% вказали, що стало краще, а 40,7% опитаних зазначили, що ситуація погіршилася. 9% — не змогли дати відповіді на питання.
Більшість опитаних — 49,8% — не пов’язує погіршення економічної ситуації виключно з дестабілізацією на Сході — скорочення виробництва, зменшення попиту, проблеми з доступом до фінансових ресурсів та інші проблеми — спостерігаються в промисловому секторі останні два роки.
33,6 % опитаних керівників підприємств повідомили, що дестабілізація ситуації на Сході України поки не вплинула на фінансово-економічну ситуацію на підприємстві, 33,6% опитаних вважають, що вона погіршилась, а 2% — що вона суттєво погіршилась. Майже третина опитних — 29,5% — не змогли відповісти на питання, 1,3% — повідомили, що ситуація суттєво покращилась, через нові замовлення.
Відповідаючи на питання про те, з якими конкретними труднощами стикнулося підприємствау зв’язку з подіями в Донецькій та Луганській областях, перше місце посідають труднощі з пошуком клієнтів (44,4%), далі йдуть логістичні труднощі (38,3%), третє місце за труднощами у роботі з фінансовим установами (28,0%) та відмові партнерів у співпраці (25,5%).
Проблеми, з якими стикуються підприємства внаслідок дестабілізації ситуації в Донецький та Луганській областях, % опитаних
За результатами квартальних опитувань Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проекту «Дослідження ділової думки». Опитування керівників підприємств областях, що представляють, відповідно, Центр, Захід, Південь та Схід України, проводяться з 1996р. на основі панельної вибірки, що містить 450 підприємств, що представляють всі галузі обробної промисловості. Останнє опитування проведене з 25 липня по 15 серпня 2014р.
Читати також:
Діловий клімат: яких змін очікує український бізнес в умовах війни та економічної кризи
Успішне завершення військової операції — домінуюче очікування українського бізнесу