Лютий 2014 року увійде в історію України як час найдраматичнішого протистояння найбільш активної та свідомої частини суспільства та влади, який характеризувався найбільшою кількістю людських жертв за всю історію незалежної України.
Лютий 2014 року увійде в історію України як час найдраматичнішого протистояння найбільш активної та свідомої частини суспільства та влади, який характеризувався найбільшою кількістю людських жертв за всю історію незалежної України.
Від створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС виграють всі категорії населення, хоча й різною мірою. Зокрема, зростання реальної заробітної плати для кваліфікованої робочої сили становитиме 8,5%, в той час як для некваліфікованої – 9,1%. Разом з тим близько 5% некваліфікованих працівників та 2% кваліфікованих муситимуть змінити місце роботи.
Чи може медична громада впливати на прийняття управлінських рішень у рідній галузі? «Верхи» кажуть, що може. Адже нині у нас часи демократії і всі доленосні закони та профільні накази пропонуються для громадського обговорення. Одна біда: медики — каста консервативна і пасивна, здатна лише невдоволено бурчати після того, як рішення вже прийнято, або ж перетягувати ковдру на себе. «Низи» мають діаметрально протилежну думку: «достукатися» до влади з особливою точкою зору чи слушною пропозицією можна лише через Майдан, інакше ніхто не чує і не хоче чути, але ж чи цивілізований це шлях? Є такі, що випробовували «зворотний зв’язок» на практиці — вийшло як завжди або й ще гірше. А є й такі, що замість активної позиції постійно займають оборонну — у хаті, яка завжди скраю. Бо один у полі не воїн, а разом якось не виходить — становлення громадянського суспільства у нашій державі ще на «підлітковому» етапі. Як розбудити медичну громаду і що потрібно, аби її ідеї і пропозиції не йшли, наче вода у пісок?
Однією зі "страшилок", якими досхочу нагодували населення сходу України, є твердження про катастрофічні наслідки асоціації з ЄС саме для прикордонних з Росією областей. Мовляв, їхня промисловість повністю залежна від експорту до Росії, а відкриття ринків ЄС аж ніяк не врятує ситуації, адже їхня продукція на Заході нікому не потрібна. Здається, ці страхи перебільшені.
Порівнюючи фінансову ситуацію на підприємстві зараз та рік назад 42,3% опитаних керівників підприємств повідомили про відсутність змін, 8% вказали, що стало краще, а 40,7% опитаних зазначили, що ситуація погіршилася. 9% — не змогли дати відповіді на питання.
Україна сьогодні знаходиться в абсолютно нових умовах – військові дії на Сході країни та військове вторгнення та агресія з боку Російської федерації – наклали суттєвий відбиток на процеси, які відбуваються в країні, в тому в сфері реформування ділового клімату.
Росія традиційно намагалась зупинити поступ України. Росія активно використовувала «аргументи» про втрати для України від глибшої інтеграції з ЄС та безумовні великомасштабні вигоди від участі в ТС. При цьому Росія наголошувала, що вільна торгівля з ЄС несумісна з режимом вільної торгівлі з Росією та іншими членами Митного союзу.Сьогодні Росія говорить про значні негативні наслідки для своєї економіки від укладання Угоди між Україною та ЄС і повідомила про свій намір запропонувати зміни до Угоди. Таким чином ми маємо зміну риторики, але мета Росії залишається незмінною – заблокувати ратифікацію Угоди шляхом безкінечних трьохсторонніх перемовин.
В Україні склалось досить важке становище з виробництвом електроенергії через руйнацію станцій та через дефіцит вугілля, який використовується для виробництва електроенергії. Тому Міненерго застерігає про можливі обмеження постачання електроенергії через застосування графіків аварійних відключень і пропонує підприємцям переходити на нічний режим виробництва.
В кінці 2013 року необхідне знецінення гривні розглядалось на рівні 9-9,5 грн. за дол. США В березні-квітні 2014 року після майдану і громадських заворушень за оптимістичним сценарієм "рівноважний" курс на рівні 10-11 грн. за дол. США, за більш песимістичним 12-13 грн. за дол. США. Проте літом обвалилось виробництво та експорт в донецькій та луганських областях.