Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2014

  • 17.03.2014

    Від революції до зовнішньої агресії

    Лютий 2014 року увійде в історію України як час найдраматичнішого протистояння найбільш активної та свідомої частини суспільства та влади, який характеризувався найбільшою кількістю людських жертв за всю історію незалежної України.

  • 27.06.2014

    Асоціацію - до кожної родини

    Від створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС виграють всі категорії населення, хоча й різною мірою. Зокрема, зростання реальної заробітної плати для кваліфікованої робочої сили становитиме 8,5%, в той час як для некваліфікованої – 9,1%. Разом з тим близько 5% некваліфікованих працівників та 2% кваліфікованих муситимуть змінити місце роботи.

  • 18.07.2014

    Нестрашна СОТ. Бізнес спростовує міфи

    За результатами досліджень впливу СОТ на діяльність підприємств, які проводить ІЕД з 2004 року, підготовано матеріал для Європейської правди, автор Оксана Кузяків. У статті йдеться про те, що більшість міфів, якими підживлювалася масова свідомість останніми роками, щодо негативного впливу СОТ на українську економіку, не мають жодного об’єктивного підґрунтя.
  • 21.07.2014

    Мовчання ягнят чи голос волаючого у пустелі?

    Чи може медична громада впливати на прийняття управлінських рішень у рідній галузі? «Верхи» кажуть, що може. Адже нині у нас часи демократії і всі доленосні закони та профільні накази пропонуються для громадського обговорення. Одна біда: медики — каста консервативна і пасивна, здатна лише невдоволено бурчати після того, як рішення вже прийнято, або ж перетягувати ковдру на себе. «Низи» мають діаметрально протилежну думку: «достукатися» до влади з особливою точкою зору чи слушною пропозицією можна лише через Майдан, інакше ніхто не чує і не хоче чути, але ж чи цивілізований це шлях? Є такі, що випробовували «зворотний зв’язок» на практиці — вийшло як завжди або й ще гірше. А є й такі, що замість активної позиції постійно займають оборонну — у хаті, яка завжди скраю. Бо один у полі не воїн, а разом якось не виходить — становлення громадянського суспільства у нашій державі ще на «підлітковому» етапі. Як розбудити медичну громаду і що потрібно, аби її ідеї і пропозиції не йшли, наче вода у пісок?

  • 28.07.2014

    Альтернатива Донбасу

    Однією зі "страшилок", якими досхочу нагодували населення сходу України, є твердження про катастрофічні наслідки асоціації з ЄС саме для прикордонних з Росією областей. Мовляв, їхня промисловість повністю залежна від експорту до Росії, а відкриття ринків ЄС аж ніяк не врятує ситуації, адже їхня продукція на Заході нікому не потрібна. Здається, ці страхи перебільшені.

  • 02.09.2014

    Вплив ситуації на Сході країни на діяльність підприємств: порушення виробничих та логістичних зв’язків та проблеми з пошуком нових клієнтів

    Порівнюючи фінансову ситуацію на підприємстві зараз та рік назад 42,3% опитаних керівників підприємств повідомили про відсутність змін, 8% вказали, що стало краще, а 40,7% опитаних зазначили, що ситуація погіршилася. 9% — не змогли дати відповіді на питання.

  • 03.09.2014

    Успішне завершення військової операції — домінуюче очікування українського бізнесу

    Україна сьогодні знаходиться в абсолютно нових умовах – військові дії на Сході країни та військове вторгнення та агресія з боку Російської федерації – наклали суттєвий відбиток на процеси, які відбуваються в країні, в тому в сфері реформування ділового клімату.

  • 08.09.2014

    Угода про асоціацію Україна-ЄС: чого хоче Росія. Позиція Інституту

    Росія традиційно намагалась зупинити поступ України. Росія активно використовувала «аргументи» про втрати для України від глибшої інтеграції з ЄС та безумовні великомасштабні вигоди від участі в ТС. При цьому Росія наголошувала, що вільна торгівля з ЄС несумісна з режимом вільної торгівлі з Росією та іншими членами Митного союзу.Сьогодні Росія говорить про значні негативні наслідки для своєї економіки від укладання Угоди між Україною та ЄС і повідомила про свій намір запропонувати зміни до Угоди. Таким чином ми маємо зміну риторики, але мета Росії залишається незмінною – заблокувати ратифікацію Угоди шляхом безкінечних трьохсторонніх перемовин.

  • 10.10.2014

    Застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів електричної енергії

    В Україні склалось досить важке становище з виробництвом електроенергії через руйнацію станцій та через дефіцит вугілля, який використовується для виробництва електроенергії. Тому Міненерго застерігає про можливі обмеження постачання електроенергії через застосування графіків аварійних відключень і пропонує підприємцям переходити на нічний режим виробництва.

    Автори:  Коссе Ірина
  • 14.11.2014

    Короткий лікбез по курсу?

    В кінці 2013 року необхідне знецінення гривні розглядалось на рівні 9-9,5 грн. за дол. США В березні-квітні 2014 року після майдану і громадських заворушень за оптимістичним сценарієм "рівноважний" курс на рівні 10-11 грн. за дол. США, за більш песимістичним 12-13 грн. за дол. США. Проте літом обвалилось виробництво та експорт в донецькій та луганських областях.

  1. 1
  2. 2
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua