Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2013

  • 23.12.2013

    Орієнтація на безвізовий режим

    Масштабні мітинги на підтримку європейської інтеграції, які відбулися в Україні протягом останнього місяця, спонукали Євросоюз ще раз замислитися над тим, як стати гостиннішим для пересічних українців.

  • 19.12.2013

    Що бюджет новий нам готує?

    В проекті Державного бюджету на 2014 рік залишається багато невідомих. Це стосується і основних параметрів – обмінний курс і ціна на газ, і окремих статей видатків. Макроекономічні показники, на яких ґрунтуються показники бюджету, виглядають радше оптимістичними. Зокрема, за офіційною оцінкою реальний ВВП зросте на 3,0% у 2014 році, тоді як за прогнозом Інституту приріст реального ВВП становитиме 1,3%. Відповідно офіційний прогноз номінального ВВП є вищим, ніж оцінка Інституту (на 6%).

  • 28.11.2013

    Скільки українців працює за кордоном?

    Діапазон думок про те, скільки українців працює за кордоном, є дуже широким — експерти називають цифри від 1 млн до 7 млн. Скільки ж їх насправді? Парадоксально, але і максимальне, і мінімальне значення названого діапазону можуть бути цілком коректними — все залежить від методики підрахунку та періоду часу, який береться до уваги.
  • 22.11.2013

    Угода про Асоціацію — головний чинник позитивних змін інвестиційного середовища в наступні роки: результати опитування

    За інформацією «ІЕД Ділова думка», повідомляє виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків, 47% опитаних економічних експертів з усіх регіонів України вказали, що підписання Угоди про Асоціацію з ЄС буде головною подію, що позитивно вплине на інвестиційне середовище України в 2014-2015 роках через покращення іміджу країни та регіонів, подальше проведення реформ, гармонізацію законодавства і стандартів з європейськими, а також отримання технічної та фінансової допомоги від ЄС та міжнародних організацій.

  • 01.11.2013

    Система охорони здоров’я України: зміни на краще

    Всі країни світу задають питання, чи можуть вони надалі утримувати наявну систему охорони здоров’я. Це питання не обійшло і Україну, де перед політиками постає важливе питання: чи потрібно змінювати систему охорони здоров’я, чи можна надалі фінансувати систему за рахунок загальнодержавних податків, чи потрібно запроваджувати медичне страхування? Однозначної відповіді немає. При ухваленні цього рішення потрібен комплексний підхід.

  • 23.10.2013

    Медична реформа: навіщо потрібно і що це таке?

    За роки незалежності України система охорони здоров’я залишалась однією з небагатьох нереформованих сфер життя українців. Разом з тим, сьогоднішня система відрізняється від радянської медичної системи. Вона працює за власними неписаними правилами гри. Неформальні платежі часто є невід’ємним елементом системи, який допомагає їй вижити. З одного боку, вони дозволяють пацієнту розраховувати на більшу доступність якісної медичної допомоги, однак, не гарантують цього. З іншого боку, медичні працівники можуть отримати додатковий доход до своєї низької заробітної плати, яка залишається на 20% нижчою за середню по економіці.

  • 27.09.2013

    ЗВТ + інституційне зближення ЄС і України = Угода про Асоціацію

    Головний наслідок підписання Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС – це утворення Зони Вільної Торгівлі. Так вважає чи не більшість людей. Мало хто фокусується на не менш важливій темі – необхідності зближення стандартів, законодавства і інституцій України і ЄС. Такого висновку автор дійшов, слухаючи виступи учасників Міжнародної конференцій "Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: виклики і можливості".

    Автори:  Гречин Віктор
  • 23.09.2013

    Вибір вектора інтеграції: що ж показують цифри

    Аргументація прибічників вступу України до Митного союзу загалом і в частині оцінки економічного ефекту такого кроку явно чи неявно зводиться до низки досить простих тез.

  • 20.09.2013

    ФРС: грошовий дощ надовго

    У середу відбулося засідання Федерального комітету з операцій на відкритому ринку Федеральної резервної системи США, іншими словами - засідання ФРС. Це засідання - останнє перед виборами нового керівника головної фінансової інституції найбільшої економіки світу.

    Автори:  Гречин Віктор
  • 18.09.2013

    Посилення регуляторного тиску робить промислові підприємства слабшими у боротьбі з рецесією

    Посилення регуляторного тиску робить промислові підприємства слабшими у боротьбі з рецесією. Частка менеджерів, на думку яких несприятливий регуляторний клімат є вагомою перешкодою зростанню обсягів виробництва на їхніх підприємствах, значно зросла у липні порівняно до квітня (з 46,7% до 55,6%), вийшовши на друге місце у рейтингу перешкод зростанню виробництва.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua