Масштабні мітинги на підтримку європейської інтеграції, які відбулися в Україні протягом останнього місяця, спонукали Євросоюз ще раз замислитися над тим, як стати гостиннішим для пересічних українців.
Масштабні мітинги на підтримку європейської інтеграції, які відбулися в Україні протягом останнього місяця, спонукали Євросоюз ще раз замислитися над тим, як стати гостиннішим для пересічних українців.
В проекті Державного бюджету на 2014 рік залишається багато невідомих. Це стосується і основних параметрів – обмінний курс і ціна на газ, і окремих статей видатків. Макроекономічні показники, на яких ґрунтуються показники бюджету, виглядають радше оптимістичними. Зокрема, за офіційною оцінкою реальний ВВП зросте на 3,0% у 2014 році, тоді як за прогнозом Інституту приріст реального ВВП становитиме 1,3%. Відповідно офіційний прогноз номінального ВВП є вищим, ніж оцінка Інституту (на 6%).
За інформацією «ІЕД Ділова думка», повідомляє виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків, 47% опитаних економічних експертів з усіх регіонів України вказали, що підписання Угоди про Асоціацію з ЄС буде головною подію, що позитивно вплине на інвестиційне середовище України в 2014-2015 роках через покращення іміджу країни та регіонів, подальше проведення реформ, гармонізацію законодавства і стандартів з європейськими, а також отримання технічної та фінансової допомоги від ЄС та міжнародних організацій.
Всі країни світу задають питання, чи можуть вони надалі утримувати наявну систему охорони здоров’я. Це питання не обійшло і Україну, де перед політиками постає важливе питання: чи потрібно змінювати систему охорони здоров’я, чи можна надалі фінансувати систему за рахунок загальнодержавних податків, чи потрібно запроваджувати медичне страхування? Однозначної відповіді немає. При ухваленні цього рішення потрібен комплексний підхід.
За роки незалежності України система охорони здоров’я залишалась однією з небагатьох нереформованих сфер життя українців. Разом з тим, сьогоднішня система відрізняється від радянської медичної системи. Вона працює за власними неписаними правилами гри. Неформальні платежі часто є невід’ємним елементом системи, який допомагає їй вижити. З одного боку, вони дозволяють пацієнту розраховувати на більшу доступність якісної медичної допомоги, однак, не гарантують цього. З іншого боку, медичні працівники можуть отримати додатковий доход до своєї низької заробітної плати, яка залишається на 20% нижчою за середню по економіці.
Головний наслідок підписання Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС – це утворення Зони Вільної Торгівлі. Так вважає чи не більшість людей. Мало хто фокусується на не менш важливій темі – необхідності зближення стандартів, законодавства і інституцій України і ЄС. Такого висновку автор дійшов, слухаючи виступи учасників Міжнародної конференцій "Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: виклики і можливості".
Аргументація прибічників вступу України до Митного союзу загалом і в частині оцінки економічного ефекту такого кроку явно чи неявно зводиться до низки досить простих тез.
У середу відбулося засідання Федерального комітету з операцій на відкритому ринку Федеральної резервної системи США, іншими словами - засідання ФРС. Це засідання - останнє перед виборами нового керівника головної фінансової інституції найбільшої економіки світу.
Посилення регуляторного тиску робить промислові підприємства слабшими у боротьбі з рецесією. Частка менеджерів, на думку яких несприятливий регуляторний клімат є вагомою перешкодою зростанню обсягів виробництва на їхніх підприємствах, значно зросла у липні порівняно до квітня (з 46,7% до 55,6%), вийшовши на друге місце у рейтингу перешкод зростанню виробництва.