Друк

Вхід на сайт


Архів 2012

Архіви:


2013            2012            2011            2010            2009            2008            2007

  • 05.12.2012

    Банки назвали перспективні сектори економіки у наступному році

    Банки вважають сільське господарство, добувну та харчову промисловість найбільш перспективними галузями реального сектору економіки у 2013 році. Таку думку вони висловили в третьому квартальному опитуванні банків за 2012 рік, яке провів Центр досліджень сучасного суспільства Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. В опитуванні українські банки називали ті галузі реального сектору економіки, які, на їхню думку, збільшать обсяги виробництва наступного року.

  • 23.10.2012

    Нобель за нормативну силу - ЄС отримав премію миру за сам факт свого існування

    Головним сюрпризом нобелівського тижня стало присудження премії миру Європейському Союзу. На тлі кризи єврозони, що прикувала до себе світову увагу, вибір нобелівського комітету отримав досить суперечливі оцінки, щиро зворушивши лідерів ЄС і викликавши подив у багатьох євроскептиків аж до саркастичних підозр членів комітету в чорному гуморі.

    Автори:  Шинкарук Катерина
  • 20.07.2012

    Чи може зачекати реформа системи охорони здоров’я?

    Сектор охорони здоров‘я є надзвичайно важливим для людського розвитку. Але протягом всього часу існування незалежної України він практично не зазнав якихось суттєвих змін через брак політичної волі до реформ, необхідність яких є загальновизнаною. В результаті доступність якісних медичних послуг надзвичайно звузилась. У 2011 році, зважаючи на накопичену критичну масу проблем в секторі, було ініційовано початок реформи в секторі охорони здоров‘я. На основі ухвалених законодавчих змін в пілотних регіонах - Донецькій, Дніпропетровській та Вінницькій областях, а також м. Києві – розпочалось реформування сектору, досвід якого згодом буде поширено на всю країну. Водночас до цього часу не було ухвалено чіткої концепції або стратегії реформування сектору охорони здоров‘я, яка б визначала основну його мету і очікувані результати. Зважаючи на важливість реформованого сектору надзвичайно важливим є експертне обговорення ходу реформи сектору охорони здоров’я і вироблення пропозицій, які б найкраще враховували інтереси всіх зацікавлених сторін, було б надзвичайно важливим для українського суспільства.

  • 19.07.2012

    Європеїзуємо енергоринок

    У лютому 2011 року Україна стала повноправним членом Енергетичного співтовариства. Одним з основних зобов’язань України в рамках приєднання до нього є гармонізація українського законодавства з директивами та регламентами ЄС.

    Автори:  Коссе Ірина
  • 01.07.2012

    Які переваги відкриття ринку державних закупівель?

    Роль міжнародної торгівлі в світовій економіці надалі зростає. В 2011 році номінальний обсяг міжнародної торгівлі товарами та послугами перевищив рівень 2008 року і досяг 22,4 трлн дол. США, а реальний обсяг світової торгівлі в три рази перевищив рівень 1990 року. Більш того, частка розвинутих країн в міжнародній торгівлі зменшилась до показника менше ніж53% (історичний мінімум). Тобто роль бідніших країн, таких як Україна, збільшується.

  • 15.06.2012

    Впровадження ризикорієнтованого податкового контролю: чи покращилось податкове адміністрування?

    Впровадження ризикоорієнтованої системи податкового контролю є ефективним інструментом покращення й удосконалення податкового адміністрування й водночас зобов‘язанням, взятим Україною в рамках виконання Порядку денного Асоціації (ПДА) Україна – ЄС. Зокрема, один з пріоритетів ПДА передбачає просування у напрямку більш цільової системи податкового контролю та аудиту, заснованої на оцінці ризику, з метою покращення спроможності податкового адміністрування.

  • 11.06.2012

    Європейська модель енергоринку сприятиме вільній конкуренції та залученню інвестицій

    Реформування ринку електроенергії України є дуже важливим кроком в напрямку інтеграції до європейського енергетичного простору. Вступ до Енергетичного Співтовариства у лютому 2011 року відкрив для України нові можливості повноцінного входження в єдиний енергетичний простір з ЄС. Для України це означає узгодження вітчизняного законодавства з європейськими нормами. В сфері електроенергетики українське законодавство має бути приведене у відповідність до Директиви 2009/72/ЄС про загальні правила функціонування внутрішнього ринку електроенергії.

    Автори:  Коссе Ірина
  • 20.04.2012

    Регулювання державної допомоги в Україні: який формат обрати?

    18 квітня набув чинності Закон про внесення змін до Державного бюджету на 2012 рік. Зокрема збільшилась державна допомога традиційним галузям: вугледобувним підприємствам та сільському господарству. Вугледобувні підприємства отримали додаткові кошти на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції, тоді як сільськогосподарські суб’єкти діяльності повинні отримати часткову компенсацію від держави за врожай, втрачений через холодну погоду. Поки що не ухвалено процедур ефективного розподілення коштів, що знову ж таки ставить питання про прийняття рамкового закону «Про надання державної допомоги суб’єктам господарювання». Однак єдиної позиції в органах влади щодо прийняття відповідного закону немає. Сьогодні діють фрагментарні закони, які регулюють лише окремі аспекти надання державної допомоги.

  • 13.04.2012

    Чи сприятимуть зміни до Митного кодексу спрощенню міжнародної торгівлі?

    Вступ України до СОТ, а також приєднання до Міжнародної конвенції про спрощення й гармонізацію митних процедур і Конвенції про тимчасове ввезення стали важливим кроком на шляху до розвитку прозорого торговельного середовища в державі, що також є одним із пріоритетів Порядку денного Асоціації (ПДА) Україна – ЄС. Проте, розпочата митна реформа, спрямована на зниження торговельних бар‘єрів, гальмується у зв‘язку з нестабільною політичною ситуацією в країні, браком політичної волі та значним рівнем корупції. Як наслідок, Україна не повністю використовує свій торговельний потенціал, знижується її інвестиційна привабливість. Про це свідчать низькі позиції нашої країни у рейтингу Світового банку Doing Вusiness. Зокрема, в 2011 році Україна посіла 139 місце з 183 країн в категорії “Міжнародна торгівля”.

  • 09.03.2012

    Відмова від перехресного субсидування — необхідна умова реформування ринку електроенергії

    Реформування ринку електроенергії та скасування перехресного субсидування тарифів містяться в зобов’язаннях, які Україна взяла перед Євросоюзом. Зокрема, у Порядку денному про асоціацію записана вимога до України продовжувати реформу тарифу на електроенергію та заходи, які б гарантували повну оплату за постачання електроенергії.

    Автори:  Коссе Ірина
  1. 1
  2. 2
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua