Друк

Анонс

Вхід на сайт


Архів 2007

  • Чи буде запроваджено наскрізні тарифи?

    14.06.2007

    - Позиції України в Євро-Азійському транспортному ланцюгу можуть ослабнути через повільне реформування її транспортного сектору та недостатнє впровадження спільних проектів зі сприяння транзиту її територією. 5-6 червня 2007 року в Одесі відбулося засідання Координаційної Транспортної Ради країн-членів СНД. Основною темою обговорення було формування єдиного транспортного простору, зокрема, координація тарифів на перевезення. Бачення транспортних органів країн-членів СНД щодо способів корегування тарифів різне. Україна, яка виявилася неспроможною реформувати власний транспортний сектор відповідно до сучасних потреб, як наслідок, не може запропонувати прозорі та обґрунтовані тарифи, розглядається як один з аутсайдерів. Росія та інші країни-члени СНД наполягають на реальних кроках у напрямі прискорення реформ та змін тарифної політики, хоча б у частині формування наскрізних тарифів, які пропонується поширити на всю територію СНД. У результаті, сторони домовились лише про створення робочих груп, а вирішення цього важливого питання знову відкладається до наступної зустрічі, яка запланована на жовтень 2008 року.

    Запровадження наскрізних тарифів могло б значною мірою сприяти транспортуванню товарів по основним міжнародним осям, тому що вони представляють собою схвалений єдиний тариф на перевезення певних вантажів вздовж визначених маршрутів між водними, залізничними та автомобільними транспортниками, що заохочує розвиток міжнародних транспортних коридорів та посилює захист національних перевізників проти неадекватних та непередбачуваних дій з боку іноземних партнерів. Якщо наскрізні ставки не будуть запроваджені, то всі країни, в тому числі і Україна, втратять частину транзитних доходів, що зростатимуть, та будуть змушені розвивати альтернативні, менш вигідні, транспортні маршрути.

    Україна формально задекларувала свою підтримку наскрізних ставок на просторі СНД та навіть ввела їх на певних маршрутах, але цих заходів недостатньо. Сьогодні ми ризикуємо бути частково виключененими з глобального процесу інтеграції транспортних систем в Євро-Азійському транспортному регіоні, відкладаючи прийняття стратегічно важливих рішень. Для того щоб підвищити привабливість України як транзитної держави та її конкурентні переваги, мають бути реалізовані дії, скоординовані на урядовому та секторальному рівнях, а також прискорено реформу всього сектору

    Автори:  Сисенко Наталія
    Сфери досліджень:  Інфраструктура
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua