Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

  • Точки економічного зростання громад під час воєнного періоду

    21.02.2022

    Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад 

    Регіон реалізації проєкту: Черкаська область 

    Статус проєкту: завершений

    Термін реалізації: 16.06-29.08.2022 

    Мета: підтримка переселенців з окупованих територій України, учасників АТО, ООС, військових дій та членів їх сімей для інтеграції в громадах Уманського району і їх вбудування у існуючі й нові економічні зв'язки. 

    Додаткова інформація. Проект покликаний допомогти переселенцям, учасникам АТО, ООС, військових дій та членів їх сімейзнайти ресурси для існування у нових економічних зв'язках. Допомогти знайти нове місце роботи або можливість відкриття власної справи. Перед цим команда проєкту проведе ґрунтовну стратегічну роботу з ОМС громад та його бізнесом і створить ресурсні мапи, аби посилити довгострокову спроможність і окупність ініціатив переселенців і жителів громад.  

    Ми провели опитування переселенців з Луганської, Донецької і Херсонської областей, котрі сьогодні проживають в Уманському районі. Всі ВПО головною проблемою називають власну економічну неспроможність - потребу в роботі і отриманні заробітної плати або іншого доходу. Люди не хочуть отримувати гуманітарну допомогу, вони хочуть буди платоспроможними громадянами. Маючи величезні втрати території, майже розвалену економіку Сходу України, Півночі та Півдня, всі розуміють, що наша перемога кується не тільки на фронті, а і в тилу. Кількість ВПО України зараз перевищує 9 млн. осіб, з яких більше 5 млн. живе в Україні. І питання якраз у цих 5 млн. українців, це близько 13% населення України або як 5 Херсонських областей. Це наша цільова аудиторія, потреби котрої ми знаємо ще з 2014 року, коли працювали на Херсонщині і Сході країни.  

    Тому, для перемоги необхідно максимально ефективно використовувати ту частину земель та економіки, яка зараз знаходиться під контролем України. 

    Результати проєкту: 

    • Проведено 4  виїзні сесії в чотирьох громадах: тренінг «Стратегічні сесії», створення візії і ресурсних мап громад (відвідали 173 особи), дводенний тренінг «Бізнес-планування» (відвідали 102 особи), тренінг «Проектний дизайн» - зі створення проєктів соціальної дії та розбудова діалогу громади – бізнесу (відвідали 69 осіб). 

    • Організовано  індивідуальні зустрічі з бізнесом, ОМС, активістами і ВПО для виявлення прихованих ресурсів громади - усього  76 зустрічей, підготовлено аналітичну записку по кожному інтерв’ю. 

    • Проведено менторські сесії з учасниками тренінгової програми по пошуку інвестицій і доопрацювання заявок на грантове і кредитне фінансування, надання юридичних консультацій - 40 консультації з проектного дизайну, 2 консультації юриста. 

    • Створено аналітично-рекомендаційний документ «Дорожня карта релокації і розвитку бізнесу» для Уманської, Ладижинської, Дмитрушківської, Паланської ТГ. 

    • Проведено Форум «Уманщина – точки економічного зростання» 83 особи офлайн і 20 осіб онлайн. 

    • 8 презентацій бізнес-ідей і проєктів соціальної дії, 7 виступів представників  донорських і експертних організацій.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua