Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

  • «ЗВТ з Канадою: з 2016-го експорт подвоївся до 0,24%» – Вероніка Мовчан

    29.01.2022

    В Україні Кабінет міністрів анонсував розширення угоди про вільну торгівлю з Канадою.

    Позитивні прогнози озвучив глава уряду Денис Шмигаль. Саме він першим і зустрівся із главою Міністерства закордонних справ Канади Мелані Жолі.

    Український прем’єр зазначив, що сподівається на розширення угоди про вільну торгівлю саме на послуги та інвестиції. Адже це є дуже важливим елементом поглиблення двосторонньої співпраці України та Канади в економічній сфері.

    Початок переговорів очікують у кінці січня цього року.

    Про те, які саме нові можливості з’являться в українських експортерів, про які сфери торгівлі послуг та інвестиції йдеться – говорили в ефірі телеканалу «Перший Діловий» з директоркою з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Веронікою Мовчан.

    «Торгівля з Канадою – зовсім не пріоритет зараз української економіки. Торгівля з Канадою є дуже незначною, але зона вільної торгівлі, вона створила передумови для розвитку цієї торгівлі. Ми сподіваємося, що розширення зони вільної торгівлі дасть нові можливості. Плюс – Канаду можна розглядати як певний плацдарм виходу, ще одного виходу на ринок США, але треба розуміти, що з США ми торгуємо значно більше», – зауважила експерт.

    Вона зазначила, що угода про вільну торгівлю була підписана ще у липні 2016 року, і станом на 2021 рік експорт України в Канаду подвоївся, зараз становить 0,24% від загального експорту України, а раніше було – 0,1%.

    «Значно більше експортуємо, але це дуже низькі групи. Перше – це метали, мідь, вироби з міді, чорні метали, які найактивніше зростали. Ми також веземо певні продукти переробки в харчовій промисловості, продукти переробки овочів, залізничні локомотиви та мотори до них – це ще одна категорія. Засоби наземного транспорту – вони є активні в експорті, але також вони є активні в імпорті. Зараз, якщо подивитися структуру імпорту – 25% – це засоби наземного транспорту, тобто це автомобілі, друга позиція імпорту з Канади – це риба і морепродукти… деякі машини (обладнання)», – наголосила фахівець.

    За її словами, зараз немає планів переглядати поглиблення лібералізації.

    «Коли ми говоримо про розширення зони вільної торгівлі – ми говоримо про послуги та інвестиції. Зараз немає планів переглядати поглиблення лібералізації. Саме додання нових сфер. Зараз у нас угода з Канадою, вона досить класична, стосується лише зниження і скасування більшості ввізних мит. Зараз ми хочемо туди додати сучасні риси – це лібералізація торгівлі послугами, найважливіше – це телекомунікаційні й комп’ютерні послуги, які зараз складають основу експорту України в Канаду, всі можливості транскордонних послуг», – уточнила Вероніка Мовчан.

     

    Автори:  Вероніка Мовчан
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua