Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

  • Регіональний конкурс грантів «ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні»

    27.07.2017

    rfr_logo

    Конкурс завершено

    Інститут економічних досліджень та політичних консультацій 
    у співпраці з «Європейською правдою»,

    в рамках проекту «Просування реформ в регіони»,
    який фінансується Європейським Союзом в рамках програми 
    «Підтримка громадянського суспільства в Україні»

    ОГОЛОШУЄ РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС ГРАНТІВ «ЗМІ ЗА ПРОЄВРОПЕЙСЬКІ ЗМІНИ В УКРАЇНІ» ДЛЯ 5 ОБЛАСТЕЙ – ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ, ВІННИЦЬКОЇ, ЧЕРКАСЬКОЇ, КІРОВОГРАДСЬКОЇ ТА МИКОЛАЇВСЬКОЇ

     

    Мета конкурсу:

    Створення і розвиток потенціалу регіональних ЗМІ для висвітлення питань, пов'язаних з відносинами України та Євросоюзу, впровадження Угоди про асоціацію Україна-ЄС, інших зобов’язань України перед ЄС, для інформування суспільства про сутність європейської інтеграції та європейських цінностей.

    Максимальний розмір гранту (грн):

    375 000

    Оптимальний бюджет проекту (грн):

    200 000 – 300 000

    Кінцевий термін подання грантових заявок для розгляду на 7-му засіданні Грантової комісії (орієнтовна дата – 14.11.2017):

    17.10.2017 р. - до 18.00

     

    Попри офіційно оголошене прагнення України до зближення з ЄС, в українських ЗМІ і досі бракує інформації та аналітики про Європу та про зміни, які відбуваються та мають відбутися на цьому шляху. Водночас, об'єктивне і всебічне інформування вкрай важливе для усвідомлення та підтримки суспільством проєвропейських реформ.

    Серед причин, які призвели до такої ситуації – брак знань журналістів щодо європейських питань; недостатня фінансова підтримка європейського напрямку в ЗМІ; недостатнє розуміння того, як цікаво та влучно доносити інформацію з європейських питань до аудиторії. Крім того, європейська інтеграція є досить широкім терміном, що охоплює дуже різні сфери життя.

    Ще однією проблемою є недостатня взаємодія між ЗМІ та організаціями громадянського суспільства. Наслідком цього стає «втрачена експертиза», коли навіть ті висновки аналітичних центрів, що заслуговують на довіру, залишаються невідомими як для широкого загалу, так і для цільових груп.

    Задля суттєвого посилення ролі регіональних ЗМІ у просуванні секторальних реформ відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС (УА), інших змін, які наближають Україну до європейської спільноти, а також для посилення ролі та помітності громадянського суспільства у просуванні проєвропейських реформ, та їх оцінці на національному та регіональному рівнях через потужну медіа-платформу «Європейської правди», оголошується цей конкурс.

     

    Мета конкурсу

    Метою конкурсу є створення і розвиток потенціалу регіональних ЗМІ для висвітлення питань, пов'язаних з відносинами України та Євросоюзу, впровадження УА, інших зобов’язань України перед ЄС, для інформування суспільства про сутність європейської інтеграції та європейських цінностей, а також для просування реформ в регіональному вимірі, забезпечення провідних регіональних ЗМІ фінансовою спроможністю для сталого висвітлення європейської тематики, сприяння публічному обговоренню та підвищення інформованості громадськості про теми, пов’язані із ЄС, на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях.

    Передбачається, що виконання проекту сприятиме підвищенню обізнаності редакторів ЗМІ, провідних журналістів щодо відносин між ЄС та Україною і щодо процесу реформ, які підтримуються ЄС.

    Цей регіональний конкурс оголошується для засобів масової інформації 5 ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ – ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ, ВІННИЦЬКОЇ, ЧЕРКАСЬКОЇ, КІРОВОГРАДСЬКОЇ ТА МИКОЛАЇВСЬКОЇ.

    Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу
    До участі у конкурсі запрошуються ЗМІ 5 ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ – ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ, ВІННИЦЬКОЇ, ЧЕРКАСЬКОЇ, КІРОВОГРАДСЬКОЇ ТА МИКОЛАЇВСЬКОЇ, які:

    • офіційно зареєстровані як юридичні особи в профільних регіонах конкурсу не менше 1 року (грантові заявки від ФОП не приймаються);
    • мають щонайменше річний, бажано – трирічний досвід роботи;
    • мають досвід публікацій за тематикою запропонованого проекту;
    • мають сталу аудиторію в профільному або декількох регіонах конкурсу;
    • мають спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування);
    • запланували у бюджетах своїх проектів участь одного (двох) представників своєї організації у кожній з 2-денних конференцій, які припадають на період виконання проекту (перелік і дати запланованих конференцій див. нижче).

    У конкурсі можуть брати участь регіональні ЗМІ всіх типів (окрім державних): інтернет, друковані та електронні ЗМІ (телебачення та радіо), а також конвергентні ЗМІ, що поєднують кілька типів.

    Вітається здійснення проектної діяльності у співпраці з іншими регіональними ЗМІ, громадськими організаціями, організаціями аналітичного, експертного спрямування (у тому числі з інших областей України).

    Участь у конкурсі можуть брати приватні, комунальні ЗМІ та ЗМІ, створені у вигляді неприбуткової організації. Водночас, конкурс не передбачає можливості покриття податку на прибуток за рахунок донорських коштів.

    Комерційні ЗМІ можуть надсилати заявки щодо участі в конкурсі як самостійно, так і в співпраці з некомерційною організацією. В цьому разі комерційні ЗМІ мають виступити фінансовими гарантами виконання проекту.

    Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними засобам масової інформації та ОГС, а також не підтримує створення нових ЗМІ.

     

    Пріоритети конкурсу

    Проект має передбачати якісне інформування аудиторії ЗМІ про виконання УА та про здійснення інших проєвропейських змін в пілотних регіонах. Очікується, що проект допоможе збільшити вплив громадськості на хід реформ в регіонах шляхом адвокації, моніторингу та оцінки, участі громадськості та обізнаності шляхом наступної діяльності (наведений перелік не є вичерпним):

    •          створення в пілотних регіонах спеціальних медіа-ініціатив, пов'язаних з ЄС і орієнтованих на реформи;
    •          регулярне висвітлення в ЗМІ регіонального аспекту реформ, які підтримуються ЄС, а також імплементації УА та регіонального аспекту зближення України та ЄС;
    •          системне висвітлення найбільш резонансних аспектів відносин Україна-ЄС, як от: можливості виходу українських виробників на ринок ЄС; візова лібералізація, правила та практика безвізового режиму; використання в Україні досвіду країн Центральної, Східної Європи, Західних Балкан; міжлюдські контакти тощо;
    •          розбудова спроможності місцевих і регіональних ЗМІ для всебічного та об'єктивного висвітлення регіонального виміру тематики європейської інтеграції, включаючи створення стійких зв'язків між ЗМІ і організаціями громадянського суспільства, а також між українськими ЗМІ та ЗМІ, що базуються в ЄС;
    •          висвітлення адвокаційної діяльності, в тому числі досліджень, пов'язаних із інформаційно-просвітницькою діяльністю на основі фактичних даних, громадського моніторингу та інформації щодо імплементації УА і Порядку денного асоціації на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях;
    •          висвітлення моніторингу та оцінки дій влади та інших інституцій на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях у питаннях, пов'язаних з Угодою про асоціацію і Порядком денним асоціації.

    Переможці конкурсу будуть виконувати проект у тісній співпраці з виданням «Європейська правда», що надаватиме журналістам постійний менторінг (консультаційну підтримку).

    Переможці конкурсу матимуть можливість отримати додаткові знання щодо розбудови інституційної та професійної спроможності, покращити знання та розуміння питань щодо зближення Україна-ЄС та імплементації УА, відвідати регіональні дводенні конференції для отримувачів грантів та інших регіональних ОГС і ЗМІ.

     

    Прийнятні витрати

    Передбачається, що грантові кошти будуть спрямовані на заробітну платню та/або гонорари співробітникам, безпосередньо залученим до виконання проекту, а також на сплату послуг та оплату товарів, необхідних для виконання проекту.

    Грантова заявка має передбачати роботу бухгалтера, що забезпечуватиме фінансову звітність.

    Фінансування відряджень журналістів (в тому числі закордонних відряджень) можливе, але має бути добре обґрунтоване. Фінансування відряджень не має бути основною метою проекту.

    Перевага буде надаватися заявкам, які не передбачають оновлення матеріально-технічної бази ЗМІ. Водночас, в окремих обґрунтованих випадках Грантова комісія може схвалити фінансування закупки техніки в обсязі, що не перевищує 10% від загальної суми гранту.

    Учасники конкурсу зобов’язані закласти в грантові заявки орієнтовні витрати (в т.ч. проїзд, проживання та добові) на участь одного (двох) представників своєї організації у кожній з наступних конференцій, які припадають на період виконання проекту:

    Місце проведення конференції

    Дата проведення конференції

    1

    Північний регіон (Чернігів)

    Грудень 2017 року

    2

    Західний регіон (Чернівці)

    Березень 2018 року

    3

    Східний регіон (ймовірно, Харків)

    Червень 2018 року

    4

    Південний регіон (ймовірно, Одеса)

    Жовтень 2018 року

    Витрати на сплату податку на прибуток не є прийнятними витратами; в разі необхідності сплати даних податків заявник має сплачувати їх власним коштом.

     

    Інші суттєві умови

    Максимальний розмір гранту – 375 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 200 000 – 300 000 гривень, в залежності від типу ЗМІ, менше фінансування дасть переможцям додаткову можливість подаватися на продовження проекту).

    Максимальна тривалість проектів – 1 рік, але в будь-якому разі проект має завершитись до 31.03.2019 року.

    Кінцевий термін подання грантових заявок для розгляду на 7-му засіданні Грантової комісії (орієнтовна дата – 14.11.2017) - 17.10.2017 р. - до 18.00

    Зверніть будь-ласка увагу на інструкцію про проведення конкурсу, аплікаційну форму, бюджет проекту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проекту), стандартну грантову угоду, методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче!

    Інструкція про проведення конкурсу

    Додаток А. Аплікаційна форма

    Додаток Б. Бюджет проекту (Рекомендації з підготовки бюджету проекту)

    Додаток С. Стандартна грантова угода

    Методика оцінки грантових заявок

    Критерії прийнятності

    Проектні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу rfr@ier.kiev.ua. Додатки до проектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .xls або .pdf. Кожен додаток має надсилатись одним файлом. Максимальний розмір одного листа із проектною пропозицією не може перевищувати 25 Mb.

    Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати розгляду кожної проектної пропозиції буде повідомлено електронною поштою.

    Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією, до якої запрошуються фахівці з питань європейської інтеграції та ЗМІ. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.

    Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.

    Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.

    Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи будь ласка надсилайте на електронну адресу rfr@ier.kiev.ua

     

    Дивіться також:

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua