Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

  • Угода про Асоціацію між Україною та ЄС і реформа державних закупівель

    03.03.2017

    MacBook-Mockup

    Чи помічали ви, що українські ЗМІ дедалі частіше виявляють випадки зловживання при проведенні державних закупівель? Але причиною цього слугує не зростання корупції, а збільшення прозорості та доступності даних. Це дозволило вдосконалити інструменти виявлення випадків порушень, що сприяло підвищенню громадського контролю за закупівлями.

    Державні закупівлі мають вагоме економічне значення як для ЄС, так і для України. Зобов’язання сторін з лібералізації ринків державних закупівель чітко прописані в розділі Угоди про асоціацію. Виконання зобов’язань Україною відкриває доступ українських компаній до ринку державних закупівель ЄС, що становить майже п'яту частину ВВП ЄС і відкривають ринок із величезним потенціалом для українських компаній.

    Протягом останніх 3 років Україна виконала левову частку зобов’язань у сфері закупівель, передбачених положеннями Угоди про асоціацію з ЄС:

    1) Створення належного інституційного середовища. Реформа державних закупівель є беззаперечно найуспішнішою в Україні, а Система публічних електронних закупівель ProZorro визнана взірцевою у світі. У 2016 році команда ProZorro отримала нагороду World Procurement Awards за найкраще рішення у публічному секторі.

    2) Укладання державних контрактів. При цьому детальні роз’яснення прийнятих рішень щодо вибору виконавця контракту надаються на вимогу учасників тендерів.

    3) Гармонізація законодавства. Для запобігання корупції однією з вимог Директив ЄС є оприлюднення повідомлень щодо всіх планованих закупівель у базі даних ЄС TED та Офіційному віснику ЄС.

    4) Доступу до ринків. Зважаючи на приєднання України до Угоди СОТ про державні закупівлі (GPA) у травні 2016 року, компанії 45 країн, серед яких і країни ЄС, можуть брати участь у публічних закупівлях в Україні та відповідно українські компанії - у закордонних.

    Книга «Поглиблення відносин між ЄС та Україною: Що? Чому і як?» не лише дає стислий та структурований огляд положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а й містить аналіз етапів виконання зобов’язань. У десятому розділі йдеться про державні закупівлі. Всього таких розділів - 30. Вони покривають усі сфери, про які йдеться в Угоді.

    Книга безкоштовна. Переглянути та скачати її можна тут

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua