Друк

Анонс

Вхід на сайт


Коментарі та останні публікації у ЗМІ

  • Чому посеред кризи зросли доходи бюджету?

    01.04.2015

     

    В лютому суттєво поліпшилось виконання показників Зведеного бюджету саме за рахунок збільшення податкових надходжень. Так, в лютому податкові надходження стрімко зросли на 33,4% дпр (до такого ж періоду минулого року), що стало наслідком кількох чинників. Передусім такому стрибку податкових надходжень Міністерство фінансів завдячує девальвації гривні: надходження від ПДВ із ввезених в Україну товарів зросли у 2,2 рази, а доходи від акцизів із імпортних товарів зросли вдвічі. Девальвація також призвела до зростання цін, що посилило надходження від внутрішнього споживання, яке збільшилось в номінальному виразі. Завдяки неочікувано різкій девальвації план податкових надходжень було перевиконано (у січні-лютому податкові надходження до загального фонду Державного бюджету були на 7,9% вищими за план на цей період).

    Разом з тим, збільшенню доходів сприяли і законодавчі зміни, запроваджені протягом останнього року. Зокрема, доходи від податку на доходи фізичних осіб зросли на 31,1% дпр через запровадження військового збору та оподаткування пасивних доходів (зокрема, відсотків). Надходження від акцизів, а також рентних платежів збільшились також завдяки підвищенню ставок. Варто відзначити, що наявні цифри виконання бюджету можуть також свідчити про певний (але навряд чи суттєвий) успіх зусиль Державної фіскальної служби із мінімізації зловживань в податковій сфері.

    Темпи приросту доходів, найвірогідніше, сповільнюватимуться протягом наступних місяців. Зокрема, попит на імпортні товари буде слабшати на фоні зниження купівельної спроможності та імпортозаміщення.

    В цілому, за два місяці 2015 року доходи Зведеного бюджету зросли на 9,7% дпр внаслідок приросту податкових надходжень на 18,6% дпр. На відміну від попереднього року неподаткові надходження поки що є меншими за минулорічні показники через суттєво нижчий трансферт прибутку НБУ до бюджету (на 38,1% або 3,4 млрд грн).

    Сфери досліджень:  Макроекономіка
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua