Друк

Книги

  • 21.01.2016

    Наслідки створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС

    Угода про асоціацію між Україною та ЄС є без перебільшення найбільш масштабним пакетом домовленостей в історії незалежної України. Економічна частина Угоди тією чи іншою мірою охоплює основні сфери та галузі економіки та, за умови успішної реалізації, суттєво наближає економічну систему України до економічної системи Євросоюзу на основі взаємної лібералізації руху товарів, капіталів та послуг, а також гармонізації значної частини законодавчої бази України з нормами та практиками ЄС.

    Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у рамках проекту «Економічний компонент Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» уже підготував стислий огляд відповідних розділів Угоди про асоціацію та проаналізував основні напрямки впливу Угоди на бізнес, населення та державне управління.  Нове дослідження продовжує та доповнює попередній проект, пропонуючи кількісну оцінку економічних та соціальних наслідків створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) з ЄС. Такий аналіз створює необхідне раціональне підґрунтя для широкої публічної дискусії, що присвячена реалізації економічних положень Угоди про асоціацію.

    Особливістю цього дослідження є використання мікромоделювання в рамках прикладної моделі загальної рівноваги. У модель вбудована детальна інформація про домогосподарства на основі даних національного опитування домогосподарств, що дозволяє не лише отримати вже традиційні макроекономічні та галузеві оцінки наслідків створення ПВЗВТ, але й проаналізувати дистрибутивні ефекти, тобто визначити, як Угода вплине на різні категорії населення. Така інформація є надзвичайно важливою для формулювання
    ефективної державної політики, спрямованої на забезпечення максимально повного використання можливостей, які надаються Угодою, та нівелювання викликів та ризиків, які також, безперечно, пов’язані з її імплементацією.

    Звіт побудовано таким чином:

    у Розділі 1 представлено огляд торгівлі України з ЄС та з Митним союзом Росії,
    Білорусі та Казахстану (РБКМС);у Розділі 2 проаналізовано торговельний режим, що діє між Україною та ЄС та між Україною та РБКМС; Розділ 3 містить опис моделі, сценарії та обговорення результатів моделювання; стислі висновки представлені в Розділі 4.

    Звіт підготовлений у рамках проекту «Економічний компонент Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС: професійний аналіз та публічна дискусія», що був реалізований ІЕД за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua