Друк

Книги

  • 20.04.2016

    Рекомендації до методики виконання зобов’язань України щодо забезпечення принципу прозорості в рамках реалізації Угоди про асоціацію з ЄС

    Предметом цього посібника є положення Розділу IV («Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею») та Розділу VI Угоди («Економічне та галузеве співробітництво») Угоди, які стосуються забезпечення прозорості у співробітництва між її сторонами, а саме зобов’язання з обміну повідомленнями та зобов’язання щодо запитів.

    Виконання зобов’язань з прозорості має збільшити передбачуваність торговельної політики та сприяти зменшенню нетарифних торговельних бар’єрів у торгівлі, які зазвичай є основною перешкодою для експортерів на багатьох ринках після зниження імпортних мит. Положення Угоди підтверджують зобов’язання з прозорості, що містяться в угодах Світової організації торгівлі (СОТ), а також розширюють в частині відносин між Україною та ЄС.
    У цьому посібнику оглядаються саме норми застосовуються додатково до виконання основних зобов’язань з прозорості відповідно до угод СОТ. Оглянуті положення стосуються переважно прозорості у застосування засобів захисту торгівлі, санітарних та фіто-санітарних норм, технічних бар’єрів у торгівлі, а також при захисті географічних зазначень.

    Зобов’язання з прозорості стосуються також політики у сферах державної допомоги, промисловості та підприємництва, поточних платежів. Це пов’язано з тим, що заходи органів влади у цих сферах також впливають на торгівлю між Україною та ЄС.
    На відміну від угод СОТ Угода не містить докладного опису процедур, які мають забезпечувати виконання зобов’язань з прозорості (за деякими винятками),тому разом з оглядом зобов’язань посібник містить рекомендації щодо організації процесу виконання відповідних зобов’язань Україною.

    У посібнику також зазначено, які з зобов’язань є двосторонніми, тобто мають виконуватися як Україною, так і ЄС. Крім цього, наведені зобов’язання, які ЄС має виконувати в односторонньому порядку. Цей опис має сприяти дотриманню відповідних прав України, передбачених Угодою (зокрема, в частині відстеження повідомлень інших сторін Угоди та забезпечення права звертатися до них із запитами щодо законодавства та заходів, які охоплюються Угодою).

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua