Друк

Статті

 • Громадський моніторинг окремих аспектів роботи митниці 2021: аналітичний звіт

  23.06.2021
  Безкоштовно

  У 2021 році ІЕД разом з чотирьома регіональними організаціями-партнерами, яких було обрано на відкритому конкурсі, провів Громадський моніторинг роботи митниці, метою якого було оцінити окремі аспекти роботи митниці та надати рекомендації для її поліпшення.

  До уваги були взяті погляди різних зацікавлених сторін митної реформи: бізнесу, ділових та професійних об’єднань, митних брокерів, експертів.

  Разом – це 117 респондентів, які представляють Вінницьку, Волинську, Київську, Львівську, Одеську, Рівненську, Чернігівську області та м. Київ.

  Було проаналізовано оцінки та очікування представників зацікавлених сторін щодо таких питань:

  • нововведення на митниці: нова комп’ютеризована транзитна система (NCTS) та інститут Авторизованих економічних операторів (АЕО);
  • нові цифрові продукти митниці: портал «Єдине вікно міжнародної торгівлі» та особистий кабінет користувача на цьому порталі, аналітичний модуль Business Intelligence та інші;
  • прикордонна інфраструктура та сервіс на митниці;
  • корупція на митниці та вплив правоохоронних органів на роботу митниці;
  • реформи на митниці та очікувані результати від цих реформ.

  В аналітичному звіті за результатами Громадського моніторингу містяться результати дослідження, а також рекомендації щодо вирішення проблемних питань, які були виявлені під час аналізу.

  Зокрема, надано рекомендації щодо впровадження NCTS, АЕО та нових цифрових продуктів, розвитку пунктів пропуску, а також для зменшення впливу правоохоронних органів на роботу митниці та подолання корупції на митниці.

  Громадський моніторинг став результатом співпраці ІЕД з організаціями-партнерами, які не лише проводили дослідження у своїх регіонах, але й стали співавторами аналітичного звіту за його результатами:

  • "Громадський моніторинг Одеської, Галицької та Київської митниць", Асоціація митних брокерів України (завантажити)
  • "Громадська оцінка роботи Волинської та Поліської митниць Держмитслужби", ГО "Агенція міжнародної співпраці" (завантажити)
  • "Громадський моніторинг роботи Вінницької регіональної митниці у 2021 році", ГФ "Сферо" (завантажити)
  • "Громадська оцінка роботи Північної митниці Держмитслужби в Чернігівській області", ГО "Асоціація регіональних засобів масової інформації" (завантажити)

  У свою чергу, експерти ІЕД надали організаціям-партнерам інструментарій для проведення моніторингу, консультували їх та надавали коментарі до розділів та звітів, що покращило спроможність організацій-партнерів готувати аналітичні продукти.

  Звіт підготовлено в рамках проєкту «Підтримка громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» за підтримки Європейського Союзу, Міжнародного фонду «Відродження» та Atlas Network експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) презентували результати Громадського моніторингу окремих аспектів роботи митниці.

  Автори:  Бутін Андрій
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua