Друк

Публічні заходи

 • Прес-конференція «Світова економічна криза: коротко- та середньострокові очікування бізнесу»

  23.03.2009

  Місце проведення: Інформаційне агентство УНІАН

  Партнери: Швейцарський економічний інститут KOF/ETH, Цюріх

  Проект: Проект "Ділові тенденції"

  23 березня відбулася прес-конференція директора Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігоря Бураковського, голови Департаменту досліджень ділових циклів Швейцарського економічного інституту KOF/ETH, Цюріх, Ричарда Еттера, керівника проекту «Дослідження ділової думки» Оксани Кузяків на тему: «Світова економічна криза: коротко- та середньострокові очікування бізнесу». В ході прес-конференції експерти висвітили особливості світової економічної кризи та її вплив на українську економіку, представили результати дослідження очікувань підприємницьких кіл Європейського Союзу та України, продемонстрували, як впливають очікування бізнесу на економічну динаміку в цілому.

  Результати дослідження свідчать, що економіка України, так само як й решти країн світу, переживає наслідки світової економічної кризи. Зріс рівень невизначеності економічного середовища. Ділові очікування, починаючи з листопада 2008 року, суттєво погіршилися. Підприємства в трьохмісячній перспективі очікують подальше скорочення попиту та, відповідно, планують скорочення виробництва й зайнятості. В той же час, очікування щодо піврічної перспективи дещо покращилися порівняно з листопадом 2008 року. На тлі кризових явищ в економіці, існуюче політичне протистояння в країні стало для бізнесу більш болючим, що відобразилось у різкому зростанні кількості керівників підприємств, які вважають нестабільну політичну ситуацію однією з ключових перешкод зростання виробництва. Опитані вважають, що ця нестабільність знаходить своє відображення у відсутності єдиного центру антикризової політики, яким має бути Уряд, тоді як політичне протистояння на різних рівнях знижує ефективність діяльності виконавчою вертикалі.

  Теги: Інформаційне агентство УНІАН, Прес-конференція, Проект "Ділові тенденції", Швейцарський економічний інститут KOF/ETH
  Категорія:  Прес-конференція
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua