Друк

Публічні заходи

 • Регіональний форум «Діалог заради сприяння торгівлі та розвитку бізнесу» у м. Тернопіль

  22.05.2022

  _MG_5813
  Що відбувається у житті бізнесу Тернопільщини, як він взаємодіє з владою? Чи зростає? З якими перешкодами стикаються експортери та імпортери у 2016 році та як збільшити інвестиції в область – про це та інше говорили на Регіональному форумі підприємств малого та середнього бізнесу в контексті підписання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС «Діалог заради сприяння торгівлі та розвитку бізнесу». Захід відбувся 8 грудня 2016 року у Тернополі. Він був організований Тернопільською ОДА та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у рамках проекту "Діалог зі сприяння торгівлі", що фінансується ЄС. 

  Модератор форуму Ігор Бураковський, голова правління ІЕД, зазначив, щр проблеми, з якими стикаються і представники влади, і представники бізнесу на Тернопільщині, з одного є типовими для всієї України, а з іншого -  тут є  свої особливості. Тут діє всього 2 великих підприємства, тому можна говорити, що  це область малого і середнього бізнесу. На Тернопільщині активний міграційний рух, і це створює проблеми на ринку праці. Крім того, практично всі регіони шукають нові ринки збуту, в країні економічна криза. А в  багатьох країнах ЄС є можливість збути свої товари. "Тому ми намагаємося донести інформацію про ці можливості для тих, хто тільки думає виходити на зовнішні ринки», - пан Ігор.

  Крім цього, на форумі ІЕД зробив певну прем'єру. Виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків презентувала свіжі результати опитування підприємств, яке щойно відбулось у проекті "Діалог зі сприяння торгівлі"

  Найбільше підприємства страждають від непердбачуваної торговлеьної політики України. Минулого року 1 місце серед проблем посідала бюрокритизація процедур, недостатній рівнеь транспортної інфраструктури та несприятливе валютне регулювання.

  Лише 5% підприємств скаржаться на корупцію. Це – останнє місце серед перешкод. Це свідчить про те, що або корупція є не проблемою, або підприємства пристосувались до неї.

  Любомир Крупа, заступник голови Тернопільської обласної ради розповів, щоТернопільська область перебуває у тренді діалогу бізнесу та влади. Тернопільська область має потенціал в обробній промисловості, торгівлі, туризмі тощо. 

  Марія Барабаш, член ради директорів Спілки українських підприємців, розповіла про свою організацію. СУП – наймолодша організація підприємців в Україні, яка існує з квітня 2016. Це єдина організація, яка увійшла до Ради реформ при президентові України. Основна місія – об’єднати українських підприємців (плани: 100 000 учансиків до 2020 року). Основними завданнями пані Марія називає дерегуляцію, зменшення втручання держави у бізнес, поліпшення податкового і митного законодавства, спрощення адміністрування податків, промоція підприємництва. В Україні жахлива статистика – випускники вузів не хочуть бути підприємцями: немає позитивної та корисної інформації про підприємництво. "Стратегія розвитку МСП – це лише 5% нашої роботи у цьому напрямку. Ми ставимо завдання реалізовувати її. Ми закликаємо Уряд зробити 2017 – роком підприємця в Україні", - додала пані Марія. 

  Ігор Вонс, заступник голови Тернопільської ОДА, подякував бізнесу Тернопільщини за те, що незважаючи на складні проблеми з війною, кризою, складним доступом до фінансування, підприємства розвиваються та область демонструє зростання. Зокрема пан Ігор назвав 8% зростання промислових підприємств (8 місце серед областей України), 10 місце Тернопільської області в Україні за заростанням ВВП. Будівництво в області зросло на 35%, прямі іноземні інвестиції зросли на 8% (4 місце за динамікою серед регіонів Україні). Область зростає. Завдання влади – зробити умови для ще більшого зростання. 140 мільйонів гривень субвенцій отримали об’єднані територіальні громади. На наступний рік запланована масштабна побудова доріг: з Тернополя до Дубно та з Тернополя до Львова. Понад 700 підприємств Тернопільщини зареєстровано в Прозоро – йде велика економія при держзакупівлях. Пан Ігор закликав підприємства брати участь у цій системі.

  Даніель Ендрю Білак, директор із залучення та підтримки інвестицій при ПМУ розповів, як Тернопільщині привабити іноземні інвестиції. «Трильйони доларів гуляють по світі і шукають де приземлитися. На заході не хочуть тримати гроші у банку, бо там треба фактично банку за це заплатити. Головна проблема України – відсутність довіри. Нас бояться. Є уявлення, що якщо інвестувати в Україну, то інвестовані гроші хтось забере. Це поширюється на загальний імідж України. Головне завдання нашого офісу – змінити імідж України. У Тернополі є великі переваги. Це не лише бренд файного міста Тернопіль, а й такий прекрасний бренд, як «Галичина». Я часто коли розмовляю з інвесторами кажу їм: "ґайс, в Україні є проблеми з довірою та інвестиціями, але в певних регіонах, особливо тих, що найближче до Європи, таких проблем немає й інвестори себе почувають комфортно"». Пан Даніель також закликав підприємців «побілити свій бізнес». «Ми хочемо і будемо вам допомагати. Але нам потрібні конкретні інвестиційні профілі, де буде зазначено рентабельність, план ітд. Але працюватимемо лише з легальним бізнесом» - додав пан Білак.


  Другою частиною форуму був тематичний семінар для експортерів та імпортерів на якому учасникам розповіли про механізм «Єдиного вікна» в Україні, банківські інструменти фінансового сприяння зовнішньоекономічній діяльності. Як зазначив модератор форуму Ігор Бураковський проект "Діалог зі сприяння торгівлі" уже провів серію семінарів в містах Тернопільщини, який зібрав 360 учасників – представників бізнесу, бізнес-асоціацій, об’єднаних територіальних громад та державні службовці.


  Фотоальбом Форуму «Діалог заради сприяння торгівлі та розвитку бізнесу»

  Категорія:  Презентація
Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua