Друк

Публічні заходи

 • Конференція «Угода про асоціацію між Україною і ЄС: перші уроки» у Львові, Києві та Харкові

  13.06.2024-15.06.2024

  events_cover3

  Попри те, що Угода про Асоціацію між ЄС та Україною ще не ратифікована Парламентом Нідерландів, Угода зараз діє практично у повному обсязі – в режимі «попереднього застосування». Заблоковані лише незначні елементи політичної частини. Що сьогодні діється з Угодою, як Україна її впроваджує та як довго ще триватиме цей процес – про це говорили трьох конференціях у трьох містах. Конференції мали назву «Угода про асоціацію між Україною і ЄС: перші уроки». Вони зібрали науковців, представників громадськості, дипломатичних та бізнесових кіл Львова (15.11.2016), Києва (16.11.2016) та Харкова (17.11.2016).

  Економічні положення складають основну частину Угоди про асоціацію. «Сьогодні Україна перебуває на початковому етапі імплементації цієї частини і уже досягла певних успіхів – особливо у сферах державних закупівель та технічних бар’єрів у торгівлі», – розповідає Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. Прописаний в стратегії графік прийняття Верховною Радою законопроектів, необхідних для імплементації Угоди – занадто оптимістичний. «Реальна цифра, коли Угода перестане бути новиною, а стане частиною нашого буденного життя – це не менше, ніж за 20 років або, фактично, – через одне покоління», - каже експерт.

   

  P1013234фото: defence-ua

   

  Угоді про асоціацію трішки не пощастило. Раніше часто лунали нарікання, що вступ України до СОТ нічого не дав. Проблема в тому, що в рік приєднання України до цієї організації, весь світ штормило від економічної кризи і виміряти ефект приєднання було неможливо. Схоже нещастя спіткало й Угоду про асоціацію. В останні 2 роки сталося декілька шоків. Україна втратила великий обсяг виробничих потужностей та зав’язків через агресію РФ та анексію Криму. Низхідний тренд світових цін вдарив по українському експорту. Саме тому, аналізувати Угоду про асоціацію в короткостроковому вимірі – досить складно. Хоч основні виграші від запровадження Угоди – довгострокові, вже зараз констатуємо, що за останні 2 роки ЄС став найважливішим торговельним партнером України.

  На конференції також говорили про складність Угоди. «Це масивний технічний текст, - розповідає Майкл Емерсон, дослідник брюссельського Центру європейських політичних досліджень (СEPS), - при цьому, його неможливо нормально прочитати, хіба що ви юрист з торговельних питань».

   

  ua_2_booksПосібник "Поглиблення відносин між ЄС та Україною: Що? Чому і як?" та коротенький довідник "Україна та Європа"

   

  Експерт пояснює, що з цього і виникла ідея написати такий-собі «ґайд», який би давав вижимку надзвичайно складного тексту Угоди – «так, щоб читати її змогли всі, хто не володіє спеціальними знаннями». Книга «Поглиблення відносин між ЄС та Україною: Що? Чому і як?», яку презентували на конференції саме і є цим ґайдом. Над нею працювали редактори Вероніка Мовчан із Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) та Майкл Емерсон з CEPS, та команда із 13 дослідників цих двох аналітичних центрів. Книжка написана зрозумілою мовою. Автори обіцяють зробити експеримент – здійснити серію виступів з книгою в українських школах.

   

  Конференції були організовані в рамках проекту "Розуміємо угоди про асоціацію ЄС і Поглиблені та всеосяжні зони вільної торгівлі з Україною, Молдовою і Грузією», що реалізується консорціумом на чолі з Центром європейських політичних студій (CEPS) за фінансової підтримки SIDA та проекту «Підтримка реалізації угоди між Україною та ЄС про асоціацію" (Association4U), що фінансується ЄС

  Категорія:  Презентація
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua